Davutoğlu açıkladı: “Artık sokağa izinsiz şekilde çıkana bir dakika bile müsamaha gösterilmeyecektir”

Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün yaşanan rehine eylemine dair konuştu, bundan böyle sokağa izinsiz şekilde çıkana bir dakika bile müsamaha gösterilmeyeceğini açıkladı.

Diken‘in haberine göre AKP’nin Türkiye’de demokrasinin son kalesi olduğunu iddia eden Davutoğlu, seçimlere kadar benzer ‘provokasyonlar‘ın devam edebileceğini söyleyerek “Artık sokağa izinsiz şekilde çıkana bir dakika bile müsamaha gösterilmeyecektir. Özgürlükler korunacak. Sokağa izinsiz şekilde çıkana bir dakika bile müsamaha gösterilmeyecektir” ifadelerini kullandı.

Çağlayan Adliyesi’nin adının da değişeceğini duyuran Davutoğlu, “Mehmet Selim Kiraz adaletin vakarını, onurunu korumuştur. İstanbul Adalet Sarayı’nın adı Mehmet Selim Kiraz Adalet Sarayı olarak değiştirilecek. Bu sadece Kiraz’a sahip çıkmak değil; bu saldırının Türk yargısına, demokrasisine saldırı olduğunu halkımız fark etti” dedi.

Konuşmasında medya ve muhalefeti eleştiren Başbakan Davutoğlu, “Medyanın bir kesimi daha o ailenin acısı dururken, şakağına silah dayanmış resimleri yayınlama ahlaksızlığını göstermiştir. Kendi kardeşleri, eşleri olduğunu düşünsünler, ne hissederler? Bu basın özgürlüğüyle ilgili değil, insani bir durumdur.” diye konuştu.

Muhalefet liderlerini de cenazeye gelmedikleri için eleştiren Davutoğlu, “İç Güvenlik Paketi’ne karşı çıkanlarla teröristi eylemci olarak niteleyen medya aynı kafadadır. Bu saldırı sırasında teröristler yurt dışıyla bazı görüşmeler yaptılar. Takip ediyoruz, kimse karşılıksız kalacağını düşünmesin” diye konuştu. 

Kaynak: Diken.com.tr 

 

Print Friendly, PDF & Email
2015-04-01T16:48:41+00:00 1 Nisan 2015|