HDP Ankara adaylarını tanıttı

Tuzluçayır Tekmezar Parkı’nda toplanan Halkların Demokratik Partisi (HDP) destekçisi kitle, önde kağıt toplama işçilerine ait arabalar ve arkalarında HDP Ankara milletvekili adayları ile birlikte bir yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüş esnasında “Kirli siyaseti hırsızlardan, yalancılardan, kadın ve çocuk katillerinden, ayrımcılık yapanlardan, ırkçılardan, katliamcılardan, emek, doğa ve barış düşmanlarından temizliyoruz” pankartını açıldı. Bazı adaylar da bir süre kağıt arabalarını sürdüler.

Ankara Milletvekili Adayı Sırrı Süreyya Önder, yaptığı konuşmada güncel bir gelişmeyi aktardı: “Davutoğlu’na sormuşlar, ‘Alevi  adaylarınız var mıi? diye, ‘Biz içimizdeki Alevileri teşhir etmeyiz’ demiş. Niye Alevilik utanılacak bir şey mi? Onların bir vekil eksik çıkarmaları demek, onlar için yok olmakla eş anlamlıdır. Göbeklerini iktidara bağlamışlar, başkaca bir davranışları yok. Gazeteciler Davutoğlu’na sormuşlar, ‘350 sayfalık seçim beyannamesi hazırlamışsınız’ içinde çözüm sürecine yönelik bir kelime bile yok. Ne cevap vermiş duydunuz mu? ‘Matbaaya giderken düşmüş. Bir de Cem Yılmaz’a şakacı derler, en büyük şakacı karşımızda; Başbakan. Ama halkın onuruyla şaka yapılmaz. Şaka gençlerimizin canı üzerinden yapılmaz. Çok kötü bir şakacısın, bu halk sana şakayı 7 Haziran günü gösterecek” dedi. “Sen seçimden sonra yola düşürdüğün iki sayfayı, on yıl yola düşüp arayacaksın” diyen Önder, konuşmasının devamında Buradan Sayın Davutoğlu’na bir kıyak yapmak istiyorum. O düşürdüğünüz iki sayfa bizde. Tarihi, Dolmabahçe Deklarasyonu duruyor. Ben size gönderiyorum bugün, o iki sayfayı seçim bildirgesine ekleyin. Bu ülkede barış için, kardeşlik için, özgürlük için 350 sayfa içerisinde hiç olmazsa iki tane hayırlı sayfa eklemiş olursunuz” dedi.

Daha sonra Dikmen Sokullu Caddesi’nde bulunan Ahmed Arif Parkı’na giden adaylar, buradaki semah gösterisini izledi ve seçmen kitlesine seslendi.

Fotoğraflar

Print Friendly, PDF & Email
2015-04-20T03:46:07+00:00 20 Nisan 2015|