Şeffaflık Derneği “2015 Genel Seçimleri ve Medya Atölyesi” düzenliyor

Uluslararası Şeffaflık Örgütü’nün Türkiye ülke kolu olarak görev yapan Uluslararası Şeffaflık Derneği medya çalışanlarını 2015 Genel Seçimleri ve Medya atölyesine bekliyor.

Medyada şeffaflıkla ilgili okuryazarlığın artırılmasına yönelik olarak, 2 ayda bir belli bir konu çerçevesinde hazırladığı atölyelerde medya mensuplarıyla bir araya gelen Uluslararası Şeffaflık Derneği 2015 Genel Seçimleri öncesi seçim ihlallerinin medyaya yansımasını ve medya etiğini masaya yatırıyor.

7 Mayıs 2015 tarihinde Taksim Point Hotel’de gerçekleştirilecek atölye iki farklı oturumdan oluşacak.

İlk kısımda seçim kampanyaları, kampanya sürecindeki ihlaller ve medyada yer alışlarını incelenecek. Bu oturumda gazeteci Arzu Yıldız genel seçim öncesindeki ihlallere dair bulgularını paylaşırken, Van Barosundan Murat Timur da seçim ihlallerini ve barolarının bu konuda uzun dönemdir sürdürdükleri gözlem çalışmalarını hukuki perspektiften paylaşacak.

İkinci kısımda ise yine derneğin yürüttüğü “Etik Yayıncılık Teminatı” üzerine konuluşacak ve seçimler öncesi medya etiği üzerine bir açık forum gerçekleştirilecek.

Şehir dışından gelecek katılımcılara ulaşım ve konaklama desteği verilecek olan etkinliğe başvurmak için https://docs.google.com/forms/d/1HqrPWkshnedDY0kepSPEYcEK1F6otS2kckpAV2jo9MA/viewform?edit_requested=true adresindeki formu 5 Mayıs 2015 saat 15:00’a kadar doldurmak yeterli.

Print Friendly, PDF & Email
2015-04-28T15:13:42+00:00 28 Nisan 2015|