Ankara’daki ‘Bizler’ Meclise Kararlı Olduğunu Gösterdi – HDP Ankara Mitingi

   IMG_4122Ankara Kolej Meydanı’nda Figen Yüksekdağ, Sırrı Süreyya Önder ve diğer Ankara milletvekili adaylarının katılımıyla gerçekleşen HDP mitingi kalabalık ve coşkuluydu.

HDK bileşenleri ve Ankara Halkı’nın oluşturduğu ‘Bizler’, Ankara Kolej Meydanı’nda bir araya gelirken, meydanı dolduran kalabalık, “Seni Başkan Yaptırmayacağız,” “Barajları Yıkmaya Geldik” ve “Bizler HDP, Bizler Meclise,” sloganları attı.

Mitingde Ankara 1. ve 2. Bölge milletvekili adayları tanıtılırken, Sırrı Süreyya Önder ve Figen Yüksekdağ, konuşmalar yaptı.

Önder, Gezi Direnişi’ne vurguda bulunurken,  “O gençlere borcumuz, sözümüz var: AKP saltanatını yerle bir edeceğiz,” dedi.IMG_4118

Daha sonra konuşma yapan Yüksekdağ, Ankara’nın emekçileri hiçbir baraj, sınır tanımayan halkları; bu barajı sahiplerine iade edecek. Bu baraja sığınan, geleceğini bu baraja bağlayan AKP hükümetine, bu barajın enkazını vereceğiz,” dedi.

Ayrıca HDP, geçtiğimiz zamanlarda oy sayımı sırasında yaşananlara dikkat çekerken, halkı sandıklara sahip çıkmaya çağırdı.

 

Fotoğraflar: Banu Kepenek

Gök Taner | İnadına Haber

Print Friendly, PDF & Email
2017-04-27T03:15:52+00:00 31 Mayıs 2015|