Ankara’da Suruç Katliamını Protesto Etmek için Binlerce Kişi AKP Binasına Yürüdü

IMG_4958#SuructaKatliamVar – Kobanê’nin yeniden inşası ve çocuklara eğitim için Suruç’tan sınırı geçmeden önce basın açıklaması yaparken IŞİD’in bombalı saldırısını protesto etmek için Ankara’da binlerce devrimci, AKP binasına yürüdü.

Önce Yüksel Caddesi’ndeki İnsan Hakları Heykeli’nin önünde toplanarak, SGDF’li gençlerin Suruç’a gitmek için boncuk sattıkları yerde oturma eylemi yapan kitle, giderek çoğaldı ve çağrı yapılan saat 18.00’da ESP Genel Merkezi önüne geçti. Burada giderek kalabalıklaşan kitle, Mithatpaşa Caddesi üzerinden AKP Binasının önünde basın açıklaması yaptı.IMG_5013

Basın açıklamasında, devrimci mücadelenin birlikteliği vurgusu yapılırken, SGDF’li gençler ve tüm devrim şehitleri anıldı, Kobanê direnişine selam gönderildi. IŞİD terörünün ve ona yardım edenlere hesap sorulması gerektiği belirtildi. “Sabah Suruç’a varan genç yoldaşlarımız, yaklaşık 150 kişilik grupla basın açıklaması yaparken patlayan bombayla ölümsüzleştiler,” denilirken 31 gencin öldüğü açıklanmıştır. Ayrıca devletin elinin ezilenlerin, emekçilerin, gençlerin, çocukların, kadınların yanındaki herkesin kanına bulandığı söylendi ve “Bize gücünüz yetmez, biz kazanacağız,” diye sloganlar atıldı.

Fotoğraflar: Banu Kepenek

Gök Taner | İnadına Haber

Print Friendly, PDF & Email
2017-04-27T03:15:40+00:00 20 Temmuz 2015|

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.