Kuğulu Park’taki Duvar Yine Boyandı; Bu Sefer Boyayan Üstündeki Lokanta

11759517_10153395608863904_960252625_nAnkara Kuğulupark’taki duvarın üzerindeki Gezi Direnişi’ni anlatan yazılar, üst taraftaki lokanta tarafından Çankaya Belediyesi Park ve Bahçeler Genel Müdürlüğü işbirliği ile tekrar silindi. Bu sefer renk, gri.

Ankara’da Gezi Direnişi sırasında simge parklardan biri olan Kuğulupark’ta direniş sırasında eylemciler tarafından boyanan ve üzerinde barış işareti olan duvar, bir süre önce bir grup tarafından boyanmıştı. Grup, Gezi’yi anlatan simgelerle duvarı tasarlasa da Bağzı Ankaralılar olaya tepki göstermiş ve duvarı tekrar yazılamaya başlamıştı.

Fakat bu yazılamaları da hoş bulmayan lokanta yönetimi, bir boyacı tutarak duvarı düz griye boyadı.

Boyanan duvar üzerine, Ankara’daki bağzı kişiler tekrar tepki gösterdi. Twitlenen bir fotoğraf üzerine bu işi kimin yaptığı araştırıldığında Kuğulupark’taki kimsenin ağzını bıçak açmadı. Her şeye rağmen, lokanta müdürüyle konuştuğumuzda, duvarı kendilerinin boyadığını itiraf etti. Lokanta müdürü, “Halk istedi, Park ve Bahçelerin izni dahilinde boyandı,” dedi. “Halk mı, müşterileriniz mi?” sorusuna “Herkes,” diye cevap verdi.

Gök Taner – Banu Kepenek | İnadına Haber

Print Friendly, PDF & Email
2017-04-27T03:15:40+00:00 16 Temmuz 2015|

One Comment

  1. […] Kuğulu Park’taki Duvar Yine Boyandı; Bu Sefer Boyayan Üstündeki Lokanta […]

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.