Seyran’da Suruç Eylemi – #SuructaKatliamVar

IMG_5094Özgürlük Park’ında toplanan kitle, Seyranbağları’nda yürüdü, Necla Kızılbağ Lisesi’nin karşısında basın açıklaması yaptı. Daha sonra tekrar parka dönen kitle oturma eylemi yaptı.

Suruç’ta 32 gencin hayatını kaybettiği katliamı protesto etmek, katilleri ve işbirlikçilerini lanetlemek için Özgürlük Parkı’nda toplanan kitle, Seyranbağları’nda yürüdü. Mahalleli, kornalarla, pencere ve balkonlarda alkışlarla destek verirken, tüm mahalleye açıklama okundu, sloganlarla katliam protesto edildi.

Daha sonra ortak basın açıklaması yapan Halkevleri, HDP-HDK, CHP temsilcileri şunları söyledi; “20 Temmuz Pazartesi günü sabah saatlerinde bir katliam haberi ile sarsıldık. Ülkenin dört bir yanından ‘Beraber savunduk, beraber inşa edeceğiz,’ şiarı ile Suruç’a yola çıkan 300 SDGF üyesi arkadaşımız, hain bir saldırıya uğradı.IMG_5109

“Bu yapılan saldırıda 32 canımızı yitirdik. Bizler, katilleri de azmettirenleri de Sivas’tan, Maraş’tan, Çorum’dan, Roboski’den, Gazi’den, Gezi’den, Roboski’den, Reyhanlı’dan tanıyoruz. IŞİD’e tırlarla silah taşıyanlar, çocuklara oyuncak taşıyanlara tahammül edememişlerdir.

“Bizler, yoldaşlarımızı unutmayacak, IŞİD’i ve IŞİD’i besleyenleri rahatsız etmeye devam edecek, yoldaşlarımızdan devraldığımız bayrağı en tepeye ulaştıracağız. Devrim Şehitleri Ölümsüzdür!”

 

Fotoğraflar: Banu Kepenek

Gök Taner | İnadına Haber

Print Friendly, PDF & Email
2017-04-27T03:15:40+00:00 22 Temmuz 2015|

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.