Nuh Köklü Davası 6 Ağustos’ta

17 Şubat 2015 tarihinde, İstanbul Kadıköy’de, Serkan Azizoğlu adlı esnaf, gazeteci Nuh Köklü’yü “camına kartopu attığı için” öldürmüştü. Nuh Köklü’nün öldürülmesi gerekçesiyle açılan davanın ilk duruşması 6 Ağustos perşembe günü İstanbul Anadolu Adliyesi 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde saat 9.45’de görülecek.

Görünüm Gazetesi’nden Cemgazi Yoldaş’ın haberine göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından geçtiğimiz günlerde hazırlanan ve kamuoyunda “Kartopu Davası” olarak adlandırılan davanın iddianamesinde, 2 şüpheli ve 13 müştekinin isimleri bulunuyor. İddianamede, olaydan önce, “Hepinizi öldürürüm, raporum var. Elimi kolumu sallar çıkarım” diyen katil zanlısı Serkan Azizoğlu hakkında “kasten adam öldürmek” suçundan müebbet ve Azizoğlu’na yardım ettiği belirtilen Nazım Coşanar hakkında ise “kasten adam öldürmeye yardım etmek” suçundan 10 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istendi.

Atv-Sabah grevi öncüsü ve Türkiye Gazeteciler Sendikası üyesi gazeteci Nuh Köklü, İç Güvenlik Paketi ile ilgili bir eylemden sonra mahallesine dönerken arkadaşlarıyla kartopu oynamış ve bu esnada bir dükkâna bir kartopu isabet ettiği iddia edilmişti. Dükkan sahibi bunu gerekçe göstererek Köklü’ye saldırmış ve gazeteciyi kalbinden bıçaklamıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 4. Esnaf ve Sanatkârlar Şurasında söylediği, “esnaf ve sanatkâr gerektiğinde askerdir, alperendir, gerektiğinde vatanını savunan şehittir, gazidir, kahramandır. Gerektiğinde asayişi tesis eden polistir, gerektiğinde adaleti sağlayan hakimdir, hekimdir” sözleri olaydan sonra çok tartışılmıştı.

Kaynak: http://gorunumgazetesi.net/guncel/nuh-koklu-davasi-6-agustosta

Print Friendly, PDF & Email
2015-08-04T10:30:20+00:00 4 Ağustos 2015|

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.