Size Savaş Yaptırmayacağız – Ankara Barış Mitingi

Ankara Sakarya Caddesi’nde barış için toplanan Ankaralılar, #sizesavaşyaptırmayacağız sloganları atarken, savaşa ve savaş çıkartmak için uğraşanlara karşı net bir tavır içerisinde olduklarını gösterdi.

11857541_10153449573838904_906195294_nAnkara Barış Mitingi Sakarya Caddesi’nde, İstanbul Mitingi ile eş zamanlı olarak 17:00’de toplanmaya başladı. ‘Size Savaş Yaptırmayacağız’, ‘Barış Kazanacak’ sloganları atan kitle ilk olarak Suruç’ta ölenler için saygı duruşunda bulundu.

Barış Bloku adına yapılan konuşmada geçici ve anayasal hakkı olmayan iktidarın, KaçAkSaray’ı ve iktidarı kaybetmemek uğruna gençleri ölüme gönderdiği vurgusu yapılırken, IŞİD’le mücadele bahanesiyle, Rojava’daki demokratik kazanımlara savaş açıldığı belirtildi. Bunun bir emperyalizm savaşı olduğunu, Türkiye’nin de bu savaşın taşeronu olduğu söylenirken, iç ve dış etkenlerde açıkça bir kaos yaratılma isteği olduğu belirtildi.

Ayrıca barışın; eşitliğin, özgürlüğün, kardeşliğin, adaletin ve bir arada yaşamanın garantisi olduğu vurgusu yapıldı ve ‘barışı biz inşa edeceğiz’ denildi.

Daha sonra rengarenk kağıtlara barış dilekleri yazılıp caddedeki ağaca asıldı. Miting müzik dinletisi ile devam etti.  Son olarak mitinge katılanlar tarafından Sakarya Meydanı’nda barış işareti oluşturdu ve barış sloganları atıldı.

Fotoğraflar: Seyr-i Sokak

Print Friendly, PDF & Email
2017-04-27T03:15:22+00:00 9 Ağustos 2015|

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.