Ankara’da Göçmen Dayanışma Ağı Forumu Toplandı

IMG_9068Savaş ve ırkçılık birleşmesinden doğan mültecilerin yaşadığı sorunların tahlil edilmesi ve bulunabilecek çözümler üzerine Göçmen Dayanışma Ağı’nın yaptığı çağrı ile forum Ankara Seğmenler Parkı’nda toplandı.

Göçmen Dayanışma Ağı forumu Ankara’da toplanırken foruma katılanlar ve uzmanlar fikir paylaşımında bulundu. Mültecilerin yaşadığı sorunların konuşulduğu forumda, deneyimlerden, mültecilerle yapılan iletişimden ve onların toplumsal ilişkilerinden doğan sorunlar ortaya koyuldu.

Ayrıca çeşitli çözümlere ulaşılması gerektiği düşüncesi ortak fikir oldu. Özellikle Önder Mahallesi, Dikmen Vadisi ve Altındağ’da ikamet eden mülteciler üzerindeki hem ırkçı hem de bürokratik baskıya bazı çözümler aranması gerektiği düşüncesi ön plana çıkarken, katılımcı fikirleri ve sorularıyla ortak akıl bulunmaya çalışıldı.Özellikle çocukların savaş sonrası zorluklardan etkilendiği ve toplumun bu konudaki farkındalığının azlığına dikkat çekildi.

Bu dayanışmanın çeşitli zorluklarına da çözümler üretilmeye de çalışılıyor. Göçmen dayanışmasını geliştirmeye ve bir farkındalık yaratmaya çalışan topluluğun forum ve toplantıları devam edecek.

Gökçen Taner | İnadına Haber

Print Friendly, PDF & Email
2017-04-27T03:15:02+00:00 14 Eylül 2015|

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.