Ankara’da EGO Otobüsü Faciası

Cebeci semti Dikimevi kavşağı yönünde EGO’ya ait belediye otobüsü duramayarak otobüs durağına girdi.

20151001_Cebeci-OtobusKazasi_10Saat 13:00 civarında Cebeci güzergahında seyir halindeki EGO’ya ait bir belediye otobüsü Dikimevi kavşağında yaşadığı teknik bir problem sonucu duramayarak otobüs durağına girdi. Görgü tanıkları kaza sırasında durakta bekleyen çok sayıda insanın olduğunu aktarırken, otobüsün adeta durağın üzerinden geçtiği aktarıldı.

Durağın üzerinden geçtikten sonra 100 metre boyunca ilerlediği kaldırımda bulunanları ezerek durabilen otobüsün içerisinde bulunan yolcularda ciddi bir yaralanma olmazken, polis kaynaklarından alınan ilk bilgilere göre ölü sayısının 13 olduğu, çok sayıda da yaralının bulunduğu bildirildi.

Kazanın ardından yol trafiğe kapatılırken itfaiye ve sağlık ekiplerinin yaralıları kurtarma çalışmaları devam ediyor. Otobüsün kaldırıma çıkması sonrasında otobüsün altına alarak sürüklediği çok sayıda yurttaşın çıkartılmasına uğraşılırken kazanın olduğu kaldırım ve çevresi perde ile örtüldü. Basın mesuplarının görüntü almasına izin verilmiyor.

20151001_Cebeci-OtobusKazasi_01

Yeni Belediye Otobüslerinin Problemi Ne?

Son dönemde EGO tarafından satın alınan MAN ve Mercedes markalı şehir için yolcu otobüslerinden Mercedes’in son üretilen partisinde sorun olduğu belirtiliyor.

Adının açıklanmasını istemeyen bir belediye otobüsü şoförü özellikle kendilerine teslime edilen son parti Mercedes otobüslerde problem tespit ettiklerini, defalarca yetkililere iletmelerine rağmen herhangi bir tedbir alınmadığını belirtti. Aktarılan bilgiye göre yeni otobüsler bazı durumlarda kendini kilitliyor ve hızını kesemiyor.

Bugün meydana gelen kazanın da aynı problemden dolayı gerçekleştiği iddia ediliyor.

– VU/ İnadına Haber / 01 Ekim 2015 Perşembe –

 

Print Friendly, PDF & Email
2017-04-27T03:14:58+00:00 1 Ekim 2015|

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.