Bugün Konur Sokak Katliamı Unutturmadı

Aphoto_2015-10-12_13-58-03nkara’da Konur Sokak’ta Barış Mitingi’nde yaşanan katliam gün boyunca protesto edildi. İşte bugün (12 Ekim) Konur Sokak’ta yaşananlar şöyle;

Liseli LGBTİ Konur Sokak’a Eylem için Geldi

Liseli LGBTİ, 10 Ekim’de yaşanan katliamı lanetlemek için Konur Sokak ve Yüksel Caddesi köşesindeki İnsan Hakları Anıtı önünde oturma eylemi yaptı. Anıtı siyah beze sardılar ve matemlerini paylaştılar.

Liseli LGBTİ, gökkuşağı bayrağın üzerine simit koyarken, bildirilerini de simitlerin yanlarına koydular. Liseli LGBTİ bildirisinde şunları söyledi:

“10 Ekim Ankara Katliamı’nda zenginlerin iktidarı için simit satan emekçiyi, 9 yaşındaki çocuğu, ‘Barışa inat edenleri’ katlettiler. Öfkeliyiz, katliamın tanığıyız, unutturmayacağız! Herkesi insanlık onuru için mücadeleye davet ediyoruz.”

Anarşistler Ali Kitapçı’nın Cenazesinden Döndü

10 Ekim’deki saldırıda hayatını kaybeden Anarko Emekçi Ali Kitapçı’nın cenazesine katılan Anarşistler, cenaze sırasında taşıdıkları pankart ile Konur Sokak’a geldi. “Katil Devlet” yazan pankartı sokağın ortasına asınca polis, Konur Sokak’a saldırıp pankartı indirdi. Bu sırada plastik mermi atan polis, gaz tüpünün kapağını yanlışlıkla açında sokak gaza boğuldu.

Kafe Bar Emekçileri Boykotu

Mekan önlerine siyah bezler asan kafelerde çalışan Kafe Bar Emekçileri, 20.00 – 20.30 arasında yapacakları boykotu, mekanlarda oturan müşterilere bir bildiri ile duyurduktan sonra sokağa çıkıp alkışlar, tencere sesleri ve sloganlarla eylemlerini sürdürdüler.

Print Friendly, PDF & Email
2017-04-27T03:14:52+00:00 12 Ekim 2015|

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.