Davutoğlu ile AKP’nin İslam anlayışını ve açıları öğreniyoruz

Geçtiğimiz günlerde Show TV’de yayınlanan ‘Başbakan ile özel’ programında Ankara’daki saldırıyı değerlendiren -bazı siyasetçilerin deyimiyle “Stajyer Başbakan”- Davutoğlu, “stajında” katıldığı yayında “açılar” konusunda da matematikçilerin bile zekasını zorlayan bir örnek verdi.


IŞİD’den bahsederken kendi savundukları İslam’dan farklı olduğunu belirten Davutoğlu  “Bu örgütlerin hepsinin, her birinin bir hesabı var. DEAŞ’ın en büyük hesabı ise şu: Onların kafasındaki İslam ile Türkiye’de yaşanan ve bizim savunduğumuz İslam arasında 180 derece değil 360 derece fark var” ifadelerini kullandı.

Oysa ki, 360 derecelik açı, başlangıç noktasından tam bir çember yaparak başlangıç noktasına geri dönüldüğü anlamına geliyor. Yani, Davutoğlu’nun sözlerinin matematiksel okuması, “IŞİD ile bizim İslam anlayışımız arasında fark yok” demek.180-360 derece

DAVUTOĞLU: “Patlamadan Sonra Gaz Bombası Atılmadı”

Davutoğlu, Ankara’daki Gar Meydanı’nda katliama yol açan bombalı saldırıdan sonra polis tarafından yaralıların bulunduğu alana gaz bombası atılmadığını söyledi.

Davutoğlu, “O gün Gar Meydanı’nda patlamadan sonra ne bir tane gaz bombası atıldı ne de su sıkıldı. Olaydan sonra polislerden bir tanesinin kemikleri şey olmuştu linçten. Ne gaz sıktı ne de başka bir şey. Oradaki göstericiler ile polis arasında ortak bir bilincin olması lazım. Polisin görevi onları korumaktır.” dedi.

Gerçeklerin Davutoğlu’nun sözlerinden çok farklı olduğu ise bakmayı bilen herkes tarafından görülebiliyor. Aşağıdaki videoda, patlama sonrası alandan uzaklaşmaya çalışan insanların gaz bulutunun içinden çıkmaya çalıştıkları ve nefes alamadıklarını söyledikleri görülüp duyulabiliyor.

Print Friendly, PDF & Email
2017-04-27T03:14:46+00:00 16 Ekim 2015|

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.