Katliam’da Zaafiyet Yokmuş, Herşey Gerçekten Devlet Kontrolünde Olmuş

Ankara Katliamı sonrasında basın karşısında “Güvenlik zaafiyeti yok” açıklaması yapan AKP hükümeti, bugün TBMM’de bir basın açıklaması yapan CHP milletvekili Eren Erdem’in sunduğu belgelerle doğrulandı. Canlı bombalardan bir tanesi olduğu tespit edilen Yunus Emre Alagöz’ün resmi dinleme kayıtları, katliamın çok öncesinde MİT ve Emniyet İstihbarat birimlerinin gerçekleşecek bombalama eylemlerinden haberdar olduğunu gösteriyor.

10 Ekim günü gerçekleştirilecek Barış Miting’i öncesinde Ankara Tren Garı önünde gerçekleştirilen bombalı saldırı sonrasında 106 yurttaşımızın hayatını kaybettiği açıklanırken 16 Ekim günü yaşam mücadelesi veren Ata Önder Atabay’ın da aramızdan ayrılmasıyla kayıplarımızın sayısı 107’ye yükseldi.

Katliamın ardından bir basın açıklaması yapan İçişleri Bakanı Selami Altınok ve ardından konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu patlamada ihmal iddialarını ve HDP Eş Genel Başkanları Demirtaş ile Yüksekdağ’ın, katliamda devletin parmağı ve ihmali olduğu yönündeki açıklamalarını reddederek “Güvenlik zaafiyetimiz yoktur, herşey kontrolümüz altındadır” şeklinde açıklamalarda bulunmuştu. Ancak 15 Ekim tarihinde canlı bomba faillerinin kimliklerinin belirlenmesinin ardından aylardır derinleşen ‘ihmaller’ birer birer ortaya çıkmaya başladı.

İhbar Ve İtiraf Var, Soruşturma Ve Tedbir Yok

İlk önce canlı bomba oldukları tespit edilen Yunus Emre Alagöz ve Ömer Deniz Dündar’ın da aralarında bulunduğu 16 kişilik bir gruba dahil canlı bombaların Ankara’daki Barış Mitingi’ne yönelik bir bombalı saldırıda bulunmak üzere geleceklerinin 3 gün önce Emniyet tarafından edinilen istihbarat doğrultusunda haber alınmasına rağmen herhangi bir etkili tedbirin alınmamış olması, ardından da CHP milletvekili Eren Erdem tarafından dün açıklanan ve Yunus Emre Alagöz ile kardeşi Yusuf Alagöz’ün telefonla gerçekleştirdiği son vedalaşma ve vasiyet konuşmasının resmi dinleme kayıtları, gerçekten de Ankara Katliamı’nın MİT ile Emniyet İstihbarat’ın ve dolayısıyla AKP hükümetinin bilgisi dahilinde gerçekleştirildiğini gözler önüne serdi.

Dün kameralar karşısına geçen HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş da “Devletin içerisinde bu katliamları örgütleyen, göz yuman ve delilleri örtbas eden gruplar var. Bu katliamlar ve kaos ortamından nemalananlar var. Biz sürekli bu tehlikeleri vurguluyoruz” açıklamasında bulunmuştu.

‘Denetimli’ Katliamın Belgeleri

Dün TBMM’de bir basın açıklaması ile elde ettikleri belgeleri, bundan sonra daha etkili önlemler alınabilmesi ve bu katliamların önüne geçilebilmesi amacıyla kamuoyu ile paylaştı. Ardından twitter üzerindeki @erenerdemnet hesabından yaptığı açıklamalar ile sunduğu belgeler şu şekilde:

“Bu basın toplantısıyla alakalı havuz medyasına ‘belgeleri sakın haber yapmayın’ dediği bilgisi bana ulaştı..

Güvenlik zaafiyeti yok” denilen Ankara Katliamı’nda birilerinin “görevini başarıyla tamamlandığına” dair RESMİ
BELGELERİ açıklıyorum ..

1) Katliam öncesinde hemen her haber sitesinde yayınlanan ve herkes tarafından bilinen IŞİD teröristlerinin listesi
2) Ankara Katliamı’nın faillerinden Yunus Emre Alagöz’ün, kardeşi Yusuf Alagöz’le konuşmaları ve ifade
tutanakları..
3) Ankara bombacısı Y. Emre Alagöz’ün katliam öncesi ailesiyle vedalaştığını biliyor muydunuz? Devlet biliyordu!!
4) Canlı bomba Y. Emre’nin “Bu muhtemelen son görüşmemiz” deyip kardeşine vasiyet ettiğini MİT neden gör(e)medi?
5) Devlet, canlı bombaları hep takip etti, 2014’te soruşturma açtı ama hiç kimseyi gözaltına bile almadı, NEDEN?

Açık güvenlik zaafiyetini ve iddianamelerdeki inanılmaz skandalları basın toplantmızdan izleyebilirsiniz
@draliseker https://youtu.be/VxVsPTFZo4U

20151016_CanliBombaAlagoz'un_CHP'denErenErdemTarafindanAciklananTelefonDinlemeTutanaklari-TWT_00a-All(Small)

Eren Erdem tarafından kamuoyuna sunulan tutanak ve belgeler:

Eren Erdem’in TBMM’deki açıklamaları:

CHP’li Erdem, MİT personelinin IŞİD’le Whatsapp yoluyla görüşme çabasına yönelik açıklamalarda bulundu:
Paralel yapı MİT yönetimi ve birimlerindedir. Katliam istihbaratları görmezden gelinmiştir. Bu gerçekler görülmez ve MİT’in asli görevlerini gerçekleştirmesi sağlanmaz ise Türkiye bir katliamlar silsilesiyle karşılaşabiliriz. MİT Whatsapp’tan doğru bilgi alamıyorlarsa, Twitter’dan DM’den denesin

CHP’li Erdem, IŞİD teröristlerinin Irak’tan ülkenin güneyine hiçbir zorluk yaşamadan geçebildiklerini belirtti.
Eren Erdem: “Güney sınırımız kevgire dönmüş durumda!

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, IŞİD’e katılan ve kamplarda eğitim alan teröristlerin elini kolunu sallayarak Türkiye’ye girdiğini ve yetkililerin bu konuyu görmezden geldiğini belirtti.
Eren Erdem: “Seyahat özgürlüğü sadece IŞİD’e var! Aileler ve tanıklar resmi makamlara şikayettte bulunduklarında Adıyaman Emniyet Müdür Yardımcısı böyle cevap veriyor…

Eren Erdem’in basın açıklamasının tamamı:

– VU/ İnadına Haber / 17 Ekim 2015 Cumartesi –

Print Friendly, PDF & Email
2017-04-27T03:14:46+00:00 17 Ekim 2015|

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.