KCK katliamı reddetti “Saray” dedi, IŞİD de üstlenmedi ‘Tebrik’ etti

Ankara’da Barış Mitingi’ne yapılan ve 100’ün üzerinde yurttaşımızın hayatını kaybettiği bombalı saldırıda hükümetin, katliamın sorumlusu olarak hangi örgütü açıklayacağı merakla beklenirken Başbakan Ahmet Davutoğlu gün içerisindeki yaptığı açıklamalarda, Diyarbakır ve Suruç katliamlarında da olduğu gibi ‘ilk izlenimlerinin’ IŞİD olacağının sinyallerini verdi. Ancak IŞİD’e yakın ve gayrıresmi yayın organı olarak çalışan takvahaber ile @DarulHilafe olayı duyuruş şekilleri ile Davutoğlu’nu yalanladı.

“Patlamayı Gerçekleştirenleri Tebrik Ediyoruz”

Takvahaber sitesi Ankara’daki bombalı saldırıyı “Ateistlerin Mitinginde Patlama Oldu başlığı ile duyurdu.

Öte yandan IŞİD’e yakın pek çok sosyal medya hesaplarından ise saldırı ile ilgili “tebrik” mesajları yayınlandı. Ankara’daki katliam, IŞİD videolarını paylaşan “@DarulHilafe” adlı Twitter hesabından “Allah’a hamdolsun ki Ankara’da komünistlerin mitinginde patlama olmuş. bir çok ölü ve yaralı varmış. Allah’ım ölülerinin sayısını artır. Ankara’da gerçekleşen mitingte kafir komünistlerden 40’a yakın ölü ve 100’den fazla yaralı var. Yapanları tebrik ediyoruz.” ifadeleri ile takipçilerine aktarıldı:

 

20151010_BarisMitingi'neSaldiri-ISIDciDarulHilafe'ninTebriki

KCK: “Eylemsizlik Kararı Aldığımız Gün Gerçekleştirilen Katliamın Sorumlusu Erdoğan’dır”

KCK Yürütme Konseyi ise Ankara’da gerçekleştirilen katliam sonrasında hükümet tarafından katliamın olası sorumlusu olarak anılmalarının ardından, Ankara’da en az 95 kişinin ölümüne neden olan patlamalara ilişkin “Katliamın sorumlusu kesinlikle AKP hükümetidir” yanıtını verdi. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun saldırıyı yapabilecek kapasiteye sahip dört örgütten biri olarak işaret ettiği PKK’nın yöneticileri “Bu eylemleri IŞİD veya şu bu örgüt yaptı demenin AKP’nin zihniyet, politika ve uygulamalarını gözden kaçırmak ve gerçekleri saptırmak olacağını” savundu. “Hareketimizin eylemsizlik kararı aldığı bir günde bu katliamın gerçekleştirilmesi çok manidardır” denilen yazılı açıklamada, “Bu katliamın faili Erdoğan ve onun kontrgerilla ekibidir; Saray’ın Gladyosu’dur” iddiası öne sürüldü.

– VU/İnadına Haber / 11 Eylül 2015 –

Haber Kaynağı: Twitter, T24, Oda TV

Print Friendly, PDF & Email
2017-04-27T03:14:52+00:00 11 Ekim 2015|

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.