‘Sandık Oyunları’nı KAYDET, BELGELE, GÖNDER – İkinci Bölüm #06SEÇİM2015

2014 yılında farketti çoğu kişi bazı şeyleri. Sandığın başına gidince gördü olan bitenleri, oynanan kirli oyunları. Kimbilir kaç seçim böyle geçmişti…

Sayıldığımızı zannetmiştik, öyle demişlerdi bize. “Sandık demokrasinin gereğidir” demişlerdi ama sandığa giden halkın oyları sandıklarla birlikte gömülürken kimse farketmemişti tecelli edenin, halkın değil sadece iktidarın iradesi olduğunu.
Ama o günden sonra görüldü ki iktidara sahip olmak halkın karşısında güç vermiyor, halk ‘dur‘ deyince, suçu sabit ‘hırsız‘ arkasına bakmadan kaçıyor.

Evet, 2 yıldır birlikte korumaya başladık sandıları. Ne acı değil mi? Çoğu gelişmekte olan ülkede bile oylar, mesela bir köy meydanında sayılabilirken ‘ileri demokrasi mahsulü‘ ülkemizde oylarımızı iktidardan korumak zorunda kalıyoruz. İrademize uzanan ele bir de vurmak zorunda kalıyoruz.

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Türkiye’de şimdiye kadar 6 seçim denetledi ve ne yazık ki son ikisi 7 Haziran ve 1 Kasım Genel Seçimleri. Bu sefer sadece seçim merkezlerini değil basın özgürlüğüne getirilmeye çalışan engellemelere karşı da incelemelerde bulunacak.

Elbette artık son 2.5 senedir herkes gördü ki ne sokakların, ne halkın yaşadığı zulmün, ne de halkın zoruyla dürüst olmaya zorlanan seçimlerin takibini Anadolu Ajansı’ndan, havuz medyası veya ana-akım’dan izlemek artık sadece gerçeklerden ve esas yaşananlardan uzaklaşmak ve adeta bir hayal alemine dalmak anlamına geliyor.
Tabii ki burada asıl iş yine ‘Özgür Medya’ya ve yurttaş muhabirlere düşüyor;

– KAYDET, BELGELE, GÖNDER –

Bu yüzden, artık sadece bir oy vermenin yeterli olmayacağı günümüz Türkiye koşullarında tanık olduklarımızı da aktarıp yayabilmemiz, sesimizin duyulması ve irademizin hakettiği yere ulaşması için çok büyük önem taşıyor.

Biz de diyoruz ki;

“Sandıkta yaşananları kaydedip bize yollayın, yayınlayalım.”

Bize ulaşmak için;

[email protected]

facebook.com/inadinahaber

twitter.com/inadinahaber

Hashtag’ler;

#1KASIM #ANKARA #06SEÇİM2015

20151101_Kaydet-Belgele-Gonder@InadinaHaber

– VU/İnadına Haber / 30 Ekim 2015 Cuma –

Print Friendly, PDF & Email
2017-04-27T03:14:40+00:00 30 Ekim 2015|

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.