Çevre Davaları ve Medya Atölyesi

Medyada Şeffaflık Projesi ve Çevre İhlalleri Projesi ortaklığında, Çevre Davaları ve Medya Atölyesi gerçekleştirilecek. Atölye için katılımcıların 12 Mart Perşembe gece yarısına kadar başvurularını tamamlamaları gerekiyor. Atölyeyi Uluslararası Şeffaflık Derneği düzenliyor.

Uluslararası Şeffaflık Derneği ve Çevre Hukuku Derneği’nin birlikte yürütmekte olduğu Türkiye Çevre İhlalleri Haritası Projesi kapsamında, medyada şeffaflıkla ilgili okuryazarlığın arttırılması amacıyla, Çevre Davaları ve Medya Atölyesi adında bir çalıştay düzenlenecek.

17 Mart günü, İstanbul’da, Taksim Point Hotel’de gerçekleştirilecek olan atölyeye, profesyonel medya çalışanları dışında, amatör muhabirler, yurttaş gazeteciler ve video-aktivistlerin de katılımları bekleniyor.

Çevre ihlalleri alanında yüksek mahkemelerce karara bağlanmış olan davaların; ihlal alanları, aktörler, ilgili mevzuat ve ilgili kurumlar yönünden incelenmesinden sonra ortaya çıkan ağ haritasının üzerinden, bu davalar kapsamında sayılan alanlardaki ilişkilerin inceleneceği atölye;  çevre mücadelesinin önemli ayaklarından biri olan hukuk mücadelesi alanına katkı sağlamayı da amaçlıyor.

Harita screenshot2

Medyada Şeffaflık Projesi, İngiltere Büyükelçiliği tarafından da destekleniyor.

17 Mart günü, 9:30  – 16:00 saatleri arasında yapılacak atölyenin birinci oturumunda, çevre mücadelesinin en büyük paydaşlarından medya çalışanlarının, gazetecilerin ve medya-aktivistlerinin çevre mücadelesi, hukuk ve medya üçgeni üzerinde konuşması; ikinci oturumda, çevre ihlalleri haritasının tamamlanması için ortak bir çalışma yürütülmesi planlanıyor.

Atölyeye kayıt yaptırmak için, buraya tıklayarak form doldurabilirsiniz.

OM – İnadina Haber 12.03.2015

Print Friendly, PDF & Email
2015-03-12T18:17:37+00:00 12 Mart 2015|