Taşeron işçileri ODTÜ’de oturma eylemi yaptı

ODTÜ’de çalışan taşeron işçileri öz örgütlülükleriyle kurdukları ODTÜ Emekçi Meclisi olarak 8 Nisan Çarşamba günü öğle saatlerinde ODTÜ Sağlık ve Rehberlik Merkezi (Medico) önünde, diğer personel ve öğrenciler gibi sağlık hizmetinden faydalanabilmek için oturma eylemi yaptı. “SAĞLIK HAKKIMIZ ENGELLENEMEZ”, “ODTÜ UYUMA EMEKÇİNE SAHİP ÇIK”, “YAŞASIN HAKLI MÜCADELEMİZ”, “DİRENE DİRENE KAZANACAĞIZ” sloganlarıyla, türkülerle ve halaylarla eylemi sürdüren emekçiler aşağıdaki bildiriyle sağlık hizmeti başta olmak üzere diğer hizmetlerden de eşit bir şekilde faydalanmak istediklerini dile getirdiler.

Değerli emekçi kardeşlerim,
Buradaki eylemimizin nedeni aslında bir hak almak değil, temel hakkımız olan sağlık hizmetinden yararlanmamız gerektiğini herkese duyurmaktır. Sağlık hizmetinden yararlanmak bizim hakkımız. Çünkü bizler de ODTÜ için çalışan, ODTÜ’ye emek veren ve bu hizmete en çok ihtiyaç duyan işçileriz. Çünkü sağlıksız ortamlarda hiçbir tedbir alınmadan, en ağır şekilde çalışan biz taşeron işçileriyiz.
Bizler ODTÜ’nün bir parçasıyız, ODTÜ’ye emek veriyoruz ve bizler de ODTÜ’lüyüz. Bunun için de her ODTÜ’lü gibi ODTÜ’nün başta sağlık hizmeti olmak üzere tüm imkanlarından eşit bir şekilde yararlanmak istiyoruz ve hep birlikte ‘SAĞLIK OLSUN’ diyoruz.

ODTÜ Emekçi Meclisi

Mücadelelerinin kararlı bir şekilde süreceğini gösteren işçiler 14 Nisan Salı günü rektörlük önüne düzenleyecekleri yürüyüş için herkesi dayanışmaya çağırıyor!

Print Friendly, PDF & Email
2017-04-27T03:16:07+00:00 8 Nisan 2015|