ABD Başkanı Biden’dan İsrail’e Gazze tepkisi


KAYNAKCnnturk.com

ABD Başkanı Joe Biden en büyük müttefiki İsrail’e karşı Gazze saldırıları nedeniyle eleştirilerinin tonunu yükseltti.

Biden, rehine takasının gerçekleşeceği bir ateşkes ortamı için baskı yaptığını ve çok fazla masum insanın öldüğünü söyleyerek “savaşın bitmesi gerek” çağrısında bulundu.

ABD Başkanı Bidendan İsraile Gazze tepkisi

“Bildiğiniz gibi Mısır Devlet Başkanı Sisi başlangıçta kapıyı açarak insani yardım malzemelerinin içeri girmesine izin vermek istemedi. Kendisiyle konuştum. Kapıyı açmaya ikna ettim. İsrail tarafındaki kapıyı açmak için Netanyahu ile görüştüm. Gerçekten çok zorluyordum. Gazze’ye insani yardım ulaştırmak gerçekten zor. Açlıktan ölen bir sürü masum insan var, başı dertte olan ve ölen bir sürü masum insan var. Ve bunun durması gerekiyor. Bu bir.”

ABD Başkanı Gazze’deki Filistinlilerin durumunu “fena halde yardıma muhtaçlar” sözleriyle ortaya koydu.

ABD Başkanı Bidendan İsraile Gazze tepkisi

“İkincisi, yakıt da dahil olmak üzere diğer maddeler de dahil olmak üzere içeri giren malzeme miktarını artırmak için çok daha fazlasını yapmamız gerektiğini ortaya koyan kişi de bendim. Katarlılarla telefonda görüştüm. Mısırlılarla telefonda görüştüm. Gazze’ye mümkün olduğunca fazla yardım ulaştırmak için Suudilerle telefonda görüştüm. Onlar masum insanlar, masum kadınlar ve çocuklar, aynı zamanda kötü durumdalar ve fena halde yardıma muhtaçlar.”Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*