ABD’de Gazze protestoları devam ediyor Bidenın sözünü defalarca kestiler


Saldırıların başladığı günden itibaren neredeyse her gün ABD’nin farklı noktalarında Gazze için protestolar yapılıyor. Barış yanlıları, ABD Başkanı Joe Biden’ın İsrail’e yaptığı desteğe tepki gösteriyor.

Protestoların son adreslerinden biri de ABD Başkanı Joe Biden’ın kürtaj haklarını desteklemek amacıyla düzenlediği bir seçim kampanyası etkinliğiydi.

ABDde Gazze protestoları devam ediyor… Biden’ın sözünü defalarca kestiler

BD Başkanı Biden konuşurken seyirciler arasından bir anda ayağa kalkan Gazze yanlısı protestocular, sloganlar atarak Biden’ın sözünü kesti. Biden’ın konuşmasını 9-10 kez protestolarıyla bölen göstericiler, “Soykırımı fonlamayı durdurun” sloganlarıyla ABD Başkanı’nın konuşmasının akışına engel oldu.

Biden’ın arkasında yer alan destekçileri ise karşı slogan atarak protestocuları susturmaya çalıştı. Ellerinde “soykırımı durdurun” pankartları taşıyan protestocular, salondan uzaklaştırıldı.

ABDde Gazze protestoları devam ediyor… Biden’ın sözünü defalarca kestiler

Gazze protestolarının bir diğer adresi de Kaloforniya’daki Kaliforniya Politeknik Eyalet Üniversitesi’ydi. Protestocular, Kış Kariyer Fuarı düzenlenen salonun önünde toplandı.

Okul yetkilileri, birçok protestocusun barikatları aşmaya ve bir üniversite etkinliğine girmeye çalıştığını söyledi. Bu durumun sonunda da çok sayıda protestocu gözaltına alındı.

ABDde Gazze protestoları devam ediyor… Biden’ın sözünü defalarca kestiler

Gözaltına alınan öğrencilerin kimlikleri açıklanmazken, yetkililer yaklaşık 30-40 kişiden oluşan öğrencilerin büyük kısmının üniversitenin öğrencisi olmadığını öne sürdü.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*