ABD’de göçmen krizi büyüyor! Biden’a karşı gövde gösterisi


CUMHURİYETÇİ 14 VALİ TEKSAS SINIRINDA TOPLANDI

ABD’de Teksas Valisi ile Federal hükümet arasında adeta bir soğuk iç savaş var. Bunun nedeni sınırı sarıp sarmaması konusunda karar verilemeyen dikenli teller. Teksas Valisi Greg Abbott, Cumhuriyetçi valileri toplayarak sınırda bir basın açıklaması yaptı ve yönetime meydan okudu.

“JOE BIDEN’IN SEFİLLİĞİNE KARŞI SINIRI SAVUNUYORUZ”

Abbott, “Eyaletlerin Joe Biden ve onun sefilliği tarafından tehdit edilen her türlü yakın tehlikeye veya istilaya karşı savunabileceklerine dair anayasal garantimizi sürdürebilmemizi sağlamaya çalışıyoruz. Amerika Birleşik Devletleri valilerinin yarısı, eyaletlerin sınırımızı güvence altına almak için mümkün olan her şeyi yapabilmelerini sağlamak için davamızda Teksas’a katıldı. Teksas’ı desteklememiz için bize yapılan çağrıya katılan valilerin yarısı bugün bu etkinlikte bize katılıyor” dedi.

ABDde göçmen krizi büyüyor Bidena karşı gövde gösterisi

Abbott, sınır güvenliği konusunda ABD’nin merkez yönetiminin aldığı kararları uygulamıyor. Teksas sınırına dikenli teller çeken vali, sınırdan yasadışı göçmen geçişlerini önlemek istediğini savunuyor. Yüksek mahkeme, Abbott’ın taktırdığı telleri yasaya aykırı bulmuş ve Biden hükümetine kaldırın demişti. Valiler bu karara karşı nöbet tutacaklarını söyledi.

ABDde göçmen krizi büyüyor Bidena karşı gövde gösterisi

Tennessee Valisi Bill Lee, “Bu ülkenin umutsuzca liderliğe ihtiyacı var. Bu konuyla ilgili olduğu için Vali Abbott sarsılmaz bir liderlik gösterdi” dedi.

ABDde göçmen krizi büyüyor Bidena karşı gövde gösterisi

Binlerce göçmen de sınırdan geçmeyi sürdürüyor. Vali ve destekçilerine göre bunların arasında suçlular da var. Teksas Valisi Greg Abbott, “Terörist izleme listesinde sürekli sınırdan geçerken yakalanan insanlar var. Bunlar yakalanmamak için ekstra para ödüyorlar” ifadelerini kullandı.

 

 Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*