ABDde polis 11 yaşındaki çocuğu şüpheli sandı ve göğsünden vurdu


Amerikalı çocuk, henüz tam olarak netleşmeyen bir nedenden dolayı polisi aradı ve yardım istedi. Eve gelen polis memuru, kapıya dayanarak evdeki herkesin dışarı çıkmasını istedi. O sırada köşeden kapıya doğru dönen 11 yaşındaki Aderrien, ellerini havaya kaldırmasına rağmen polis tarafından vuruldu. 11 yaşındaki çocuk, göğsünden ağır yaralandı. Olay hakkında soruşturma başlatıldı, polis memuru ise görevden uzaklaştırıldı.

Geçen mayıs ayında yaşanan bu olaya dair polisin vücut kamerası görüntüleri, aile avukatının ısrarı sonucu paylaşıldı.

ABD’de polis 11 yaşındaki çocuğu şüpheli sandı ve göğsünden vurdu

Ailenin avukatı, soruşturmanın bitmesi sonucu polisin yeniden göreve iade edilmesinin mümkün olamayacağını ve bunun için mücadele edeceklerini söyledi. Polis memuruna 5 milyon dolarlık dava açtıklarını açıkladı. “Yerel, eyalet veya federal olsun, bir tür ceza mahkemesinde hesap vermesini istiyoruz. Yaptığının bedelini ödemesi gerekiyor, bunu başka birine daha yapmasına gerek yok.”

Avukat ayrıca, Adalet Bakanlığı’ndan federal sivil haklar ihlalini incelemesini istediğini de söyledi. “O kadar acımasız ve iğrençti ki. Aklı başında, eğitimli bir polis nasıl ilk önce ateş edip sonrasında bakabilir? Yani, bu çocuk elleri havada dışarı çıktı.”Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*