ABD’de yeni bir George Floyd vakası


POLİS “NEFES ALAMIYORUM” DİYEN SİYAHI ÖLDÜRDÜ

ABD’de bir George Flyod vakası daha yaşandı. 62 yaşındaki Johnny Hollman, 10 Ağustos’ta Atlanta şehrinde trafik çevirmesinde durduruldu. Siyah Amerikalı, polis memurunun verdiği cezayı reddetti. Polis bunun üzerine şok tabancası kullanarak Hollman’ı gözaltına almaya çalıştı. Yere düşen sürücün nefes alamadığını söylese de polis orantısız güç kullanmaya devam etti. Siyah Amerikalı bu müdahale sonunda hayatını kaybetti. Yetkililer, Atlantalı polis memurunun tutuklama sırasında protokolü takip etmediğine karar verip açığa aldı ancak polise ceza verilmedi.

ABDde yeni bir George Floyd vakası

POLİSİN ŞOK TABANCALI MÜDAHALESİNİN KAYDI YAYINLANDI

Babasını polisin öldürdüğüne inanan Anitra Hollman olayın peşini bırakmadı. Babasının tartıştığı polisin vücut kamerasının kaydının paylaşılmasını isteyen Hollman, aylar geçse de görüntülere ulaşabildi. Hollman’ın avukatı, paylaşılan görüntülerde polisin şok tabancası ile siyah Amerikalıya saldırdığının açıkça görüldüğünü söyledi.

ABDde yeni bir George Floyd vakası

“MEMURUN HAPSE ATILMASINI İSTİYORUZ”

Hollman ve avukatı, şimdi işi bir sonraki adıma taşıyacaklarını belirtip, savcıya “memuru sorumlu tutması” çağrısında bulundu.

ABDde yeni bir George Floyd vakasıSource link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*