ABD’de yeni cinsel istismar ağı iddiası


ABD yine bir cinsel istismar skandalını konuşuyor. Ünlü giyim markası Abercrombie & Fitch’in eski CEO’su Mike Jeffries ve İngiliz iş ortağı Matthew Smith, seks ticareti suçlamalarıyla karşı karşıya. ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), BBC’nin ortaya çıkardığı cinsel istismar iddialarının ardından Mike Jeffries ve Matthew Smith hakkında soruşturma başlattı.

ABDde yeni cinsel istismar ağı iddiası

Ekim ayında yayımlanan bir BBC belgeseli, Jeffries ve Smith’in genç erkekleri istismar ettikleriyle ilgili iddiaları ortaya koydu. BBC’ye konuşan 8 erkek, birçok etkinlikte organize şekilde istismara uğradıklarını anlattı.

ABDde yeni cinsel istismar ağı iddiası

BBC, erkeklerin bu ifadelerine ek olarak birçok belgeyi de ortaya çıkardı. Bu belgeler, James Jacobson adlı bir aracının da yapılan erkek ticaretine dahil olduğunu gösterdi. Şu an 70 yaşında olan Jacobson, hakkındaki iddiaları reddetti ve erkeklerin söz konusu etkinliklere isteyerek gittiğini, “Hepsinin gözlerinin açık bir şekilde içeriye girdiklerini” söyledi. Jeffries, hakkındaki iddialar hakkında yorum yapmayı reddetti. Smith ise BBC’nin iddialarına hiçbir yanıt vermedi.

ABDde yeni cinsel istismar ağı iddiası

BBC’nin edindiği bilgilere göre, FBI ajanları potansiyel tanıklarla görüşüyor.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*