ABD’li milyarderin Mossad ajanı olduğu iddiası


ABD’yi sarsan milyarder Jeffrey Epstein’in istismar listesi gündemden düşmüyor. Bu kez yeni iddialar ortaya çıktı.

Eski Mossad Ajanı Ari Ben Menashe, Rusya merkezli Russia Today’e konuştu. Eski İsrail Başbakanı Ehud Barak’ın milyarder Epstein ile birlikte Mossad’a çalıştığını öne sürdü. “Ehud Barak bir zamanlar İsrail istihbaratının başındaydı. Ve görünüşe göre, Epstein ile yakın arkadaştı. Muhtemelen biliniyordu. Maxwell, İsrail için çalışıyordu. Epstein, Maxwell için çalışıyordu. Maxwell’in kızı tarafından tanıtılmıştı ve onu İsrail istihbaratına tanıtmışlardı.”

ABDli milyarderin Mossad ajanı olduğu iddiası

İddiaya göre Barak, Epstein ile en az 36 kez görüştü. Barak evde olduğu sırada kız çocukları eve girip çıktı. Ancak asıl amaç, listede bu ağa kimlerin dahil olduğunu öğrenmekti. Bu yöntemle İsrail istihbaratı Amerikalı siyasetçilere şantaj yaptı.

Öte yandan Epstein’e çocukları kandırmak konusunda yardımcı olanlar da ortaya çıktı. Buna göre, İngiliz medya patronu Robert Maxwell’in kızı da Epstein’e yardım etti.

ABDli milyarderin Mossad ajanı olduğu iddiası

Yine iddialara göre Epstein’in en önemli destekçisi ise eski ABD Başkanı Bill Clinton’dı. Dosyada, milyardere dava açan bir kurbanın ifadesine göre Bill Clinton, Vanity Fair dergisini “Epstein’in fuhuş ağı oluşturduğuna yönelik bir yazının yayımlanmaması” konusunda tehdit etti.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*