ABD’li Senatörden Biden’a uyarı: İsraile yardımı kesmeliyiz


“Gazze’de şu an olanlar korkunç bir insani felaket. 23 bin kişi öldüğünü 60 bin kişinin ise yaralandığını görüyoruz. Ölenlerin üçte ikisi kadınlar ve çocuklar. Konutların yüzde 70’i yerle bir edildi.”

Amerikan siyasetinin en deneyimli isimlerinden Bernie Sanders, Gazze’de İsrail’in saldırılarıyla yaşanan insanlık dramına isyan etti.

ABDli Senatörden Bidena uyarı: “İsrail’e yardımı kesmeliyiz”

CNN International yayınına katılan demokratların eski başkan aday adayı Gazze’deki yıkım, 2. Dünya Savaşı’ndan daha büyük dedi. Çocukların açlıktan öldüğünü söyledi. “Jake, Almanya Dresden ifadesini kullanacağım. 2. Dünya Savaşı’nda bu şehre yapılan korkunç yıkımı düşünün. Gazze’de 3 ayda olanlar Dresden’de 2 yılda olanlardan daha kötü. Bu bir felakettir. Ve şimdi BM’ye göre 1.9 milyon kişi yerinden edildi, yiyecekleri yok suları tıbbi malzemeleri yok, yakıtları yok açlıkla karşı karşıyalar. Çocuklar açlıktan ölüyor.”

Sanders, Kongre’den İsrail’e desteği engellemesini istedi. “Korkunç bir felaketle karşı karşıyayız. Buna sırtımızı dönemeyiz. Kongre, Filistin’deki çocukları korumak için harekete geçmeli.”

ABDli Senatörden Bidena uyarı: “İsrail’e yardımı kesmeliyiz”

82 yaşındaki Senatör, Başkan Biden’ın İsrail politikasında değişiklik yapmadığı takdirde seçimi kaybedeceğini öne sürdü. “Sizin taleplerinizi, uluslararası hukuku ihlal eden bir ülkeye milyarlarca dolar veremezsiniz.”Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*