Bob Menendez’e bir rüşvet suçlaması daha yöneltildi


“Bob Menendez’e baktığınızda şunu açıklığa kavuşturalım. Onu tanıdığım süre boyunca tamamen etik dışı, ilkesiz bir politikacıydı. Ve onu 20 yılı aşkın süredir tanıyorum.”

Türkiye karşıtı Amerikalı Senatör Bob Menendez’e bir suçlama daha geldi. Siyasi gücünü Mısır’a çıkar sağlamakla kullandığı iddiasıyla yargılanan Menendez, bu sefer de siyasi etkisini katar yönetimine yardım etmek için kullanmakla itham ediliyor. “Bu adamın görevden alınması konusunda Amerikan Senatosu’ndaki demokratlar nerede? Bu artık ikinci bir iddianame.”

Bob Menendeze bir rüşvet suçlaması daha yöneltildi

Manhattan’da federal savcılar, Menendez’in pozisyonunu kullanarak New Jerseyli bir imarcının Katarlı bir şeyhin yatırım fonundan destek almasını sağladığını ifade etti. İddiaya göre Menendez’e nakit para, altın külçeler, Formula 1 biletleri ve tasarım saat gibi rüşvetler verildi.

Savcılara göre imarcı Fred Daibes, rüşvetler karşısında Menendez’in Katar yönetimine çıkar sağlayacak adımlar da atmasını istedi.

Genişletilen iddianame, savcıların Menendez’in bulunduğu güçlü pozisyonu yabancı devletlerden rüşvet almak için kullandığı iddiasını güçlendiriyor.

Bob Menendeze bir rüşvet suçlaması daha yöneltildi

Menendez’in avukatı ise genişletilen iddianame ile ilgili olarak, “yönetimin yeni suçlamaları buram buram çaresizlik kokuyor” dedi.

Bob Menendez’e 22 Eylül’de New York Güney Bölge Federal Mahkemesi’ne sunulan iddianamede, eşi Nadine Menendez ile rüşvet alma suçlamaları yöneltilmişti.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*