Economist’ten Erdoğan makalesi


İngiliz The Economist dergisinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Batı’ya Gazze ile ilgili eleştirileri içeren bir makale yayınlandı.

Economist’in haberinde, “Erdoğan, İsrail’in Gazze’nin kuzeyini yerle bir etmesi nedeniyle İsrail’e ve Batı’nın ikiyüzlülüğüne karşı hamleler yapıyordu. İsrail’in bombalama kampanyasının başlangıcından bu yana Gazze’de öldürülen 68 medya çalışanına atıfta bulunarak, “Her gün bir gazeteci öldürülüyor. Ama yıllardır bize basın özgürlüğü konusunda vaaz veren kurumların hiçbiri tek kelime bile söylemiyor.” ifadesi hatırlatıldı.

Economistten Erdoğan makalesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Müslüman bir lider olarak dünya siyasetinde ön plana çıktığına dikkat çeken gazete, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Batı’nın ikiyüzlülüğü hakkındaki suçlamaları, tüm dünyanın dikkatini çekiyor. İsrail’in bombardımanlarında öldürülen sivillerin sayısı 20 bini geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Batı’ya yönelttiği eleştiriler haklılığını koruyor.” dedi.

“Cumhurbaşkanı Erdoğan, eleştirilerinde haklı ve bu batı için utanç verici” denildi. Yazıda “Batı’nın çifte standart algısı, Avrupa ve Amerika’nın Türkiye ile haklı çıkarlar yerine normları tartışma yeteneğini zaten tehlikeye atmış durumda. Batılı bir diplomat, “Gazze’den önce insan hakları hakkında konuşmak yeterince zordu çünkü Erdoğan dışarıdan gelen eleştirilere karşı çok hoşgörüsüz” diyor. “Şimdi katlanarak daha da artacak.” ifadelerine de yer verildi.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*