Emine Erdoğan’dan lider eşlerine Gazze mesajı


Emine Erdoğan, Doha’da Katar Vakfı Başkanı Şeyha Moza’yla buluştu. İki lider eşi, Filistin İçin Tek Yürek Zirvesi İnisiyatif Hareketi’nin devamı niteliğindeki eylem planları için bir araya geldi.

Emine Erdoğandan lider eşlerine Gazze mesajı

Erdoğan, İsrail’in saldırılarına tepki gösterdi. “Bugün harabeye dönüştürülen Gazze’yi yeniden ayağa kaldırmak için tek yürek olma kararlılığımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı. Görüşmede, İsrail’in Gazze katliamındaki son durum, ateşkes ve kalıcı barış için yapılabilecekler, insani yardımların Gazze’ye ulaştırılmasına yönelik adımlar ele alındı.

Emine Erdoğan görüşme sonrası kararları, sosyal medyadan “İsrail zulmü sona erip bölgede kalıcı barış sağlanana kadar birlikte yürümekte hemfikiriz” notuyla paylaştı.

Emine Erdoğandan lider eşlerine Gazze mesajı

Paylaşımında, “Bu doğrultuda, dünyanın çeşitli bölgelerinden lider eşleri ile birlikte Filistinli masumlar adına sesimizi birleştireceğimiz gelecek buluşmalar hakkında görüş alışverişinde bulunduk” dedi. “İnsanlık olarak, Filistinli çocuklara bir gelecek borçluyuz. Destekleri ve samimi ev sahipliği için Şeyha Moza Bint Nasır Hanımefendi’ye teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*