Filistinlilerin yeni yıl dileği: İşgalin son bulması


Tüm dünya yeni yıla havai fişekler, danslar, eğlencelerle girerken, işgal altındaki Filistin topraklarında Gazze için yürüyüş vardı.

Filistinlilerin yeni yıl dileği: İşgalin son bulması

Filistinliler, düzenledikleri yürüyüşte İsrail işgaline karşı çıktı. Onların 2024 hayali, işgalcilerin kaybetmesi. “Güçlü kalmamız gerektiğini ve sonunda Filistin’in ne olursa olsun özgürleşeceğini söylüyorum ve sonunda bunun için varız. Gazze’nin tüm çocuklarına diyorum ki, siz güçlü kalmalısınız ve biz de yanınızdayız. Bu yıl, tüm sömürge sisteminin ortadan kalkacağını, Gazze halkının kararlı kalacağını ve direnişimizin iyi kalacağını umuyoruz. İşgal altındaki tüm topraklarımızdan tüm sömürgeciliğin ortadan kalkacağını umuyoruz.”

Filistinlilerin yeni yıl dileği: İşgalin son bulması

Siyasetçi Mustafa Barguti de alandaydı. Barguti, İsrail’in Filistin direnişi karşısında başarısız olduğunu söyledi. “Bu gece, Netanyahu’nun bu saldırıda başarısız olduğu ve hedeflerine ulaşamadığı, her zamankinden daha açık görünüyor. Ne direnişi söküp atmayı başardı ne işgalini genişletmeyi başardı ne esir takası dışında kurtarılamayacak mahkumları kurtarmayı başardı ne de işlemek istediği en büyük suçu, halkımıza karşı etnik temizlik yapmayı başarabildi.”Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*