Gazze’de 7 Ekim’den bu yana 97 gazeteci öldü


Onların tek amacı bölgede yaşananları dünyaya duyurmak. Haftalardır saldırıların devam ettiği Gazze Şeridi’ndeki gazeteciler bölgede gerçekleşen olaya tanık olup bunu insanlara aktarmaya çalışırken, bir anda saldırıların hedefinde kalarak bir savaş mağduruna dönüşebiliyor.

Gazzede 7 Ekimden bu yana 97 gazeteci öldü
Filistinli gazeteciler, saldırıların neden olduğu evsiz kalmak, yerinden edilmek, sevdiklerini kaybetmek, saldırılara maruz kalmak gibi tüm savaş mağduriyetlerini yaşarken bir yandan dünyaya halkının sesini duyurmaya devam ediyor. Çünkü bu, onlar için bir görev bilinci. “Filistinli gazeteciler kendini bu savaşın içinde, savaşın ortasında, isteyerek değil, zorlanmış halde buldu. Dolayısıyla o da diğer sıradan Filistinliler gibi çok büyük bir bedel ödüyor. Kendisi, hayatı, işi için olduğu kadar ailesi, sevdikleri ve akrabaları için de endişe duyuyor. Bu savaştaki Filistinli gazeteci, yerinden edilmek, evsizlik ve zorla yer değiştirmeyle geçen bir hayat yaşıyor.”

Gazzede 7 Ekimden bu yana 97 gazeteci öldüVerilen tüm zorlu mücadelenin yanında Gazzeli gazeteciler, bölgedeki internet kesintilerinin işlerini ve iletişimi çok zorlaştırması ile de mücadele ediyor.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*