Gazzeliler güneye tahliye ediliyor kamplar doluyorGazze’nin kuzeyinde yaşayan binlerce Gazzeli, İsrial ordusu tarafından tahliye edilmeye yönlendirildi. Bu nedenle de güneydeki kamplara sığınan yerinden edilmiş Gazzeli sayısı giderek artıyor. Kamplarda su, gıda gibi ihtiyaçları bulabilmek her gün ayrı bir mücadele gerektirir hale geldi.

Gazzeliler güneye tahliye ediliyor kamplar doluyor

Kampta ekmek dahi bulamadıklarını belirten yerinden edilmiş Gazzeli bir çocuk, elinde oyuncak olması gereken yaşta ekmek pişirecek ateşi yakabilmek için karton topluyor. “Burada ekmek yok, el yapımı ekmek yapıyoruz. Yakacak olarak kullanılacak kartonları tüm alanda araştırıyoruz.”

Gazzeliler güneye tahliye ediliyor kamplar doluyor

Yaşadıkları kampta hayatta kalmalarını sağlayacak temel ihtiyaçların olmadığını belirten yerinden edilmiş bir Gazzeli, “Çocuklarımla Gazze’de ölmeyi tercih ederdim” dedi. “Buraya gelip böyle bir aşağılanma içinde yaşamaktansa Gazze’de çocuklarımla birlikte ölmeyi tercih ederdim. Bana bakın, çocuklarıma yiyecek bir şeyler pişirebilmek için odun toplayıp kurutuyorum. Burada ne ekmek ne su ne de başka bir şey var; aslında hayatta kalmanıza yardımcı olacak hiçbir şey yok.”Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*