İsrail ordusu Gazze merkezine girdi


Ertelenen ateşkes ve esir takasının ardından İsrail, Gazze’yi vurmaya devam ettirdi. Gazze’nin kuzeyi hem havadan hem karadan saldırıların hedefiydi.

İsrail ordusu, insani aranın ertelenmesinin ardından Gazze şehir merkezine karadan girdi. İsrail savunma güçleri sosyal medyada o anların görüntülerini paylaştı.

İsrail ordusu Gazze merkezine girdi

Görüntülerde bir zamanlar apartmanların olduğu, hatta sitelerin olduğu alanların bir hayalet şehre döndüğü gözlemlendi. Ordunun içine girdiği evlerde okul çantaları, halılar, koltukların dağıtıldığı an be an görüntülendi.

İsrail ordusunun kara operasyonu sürerken, Genelkurmay Başkanı Harzi Halevi de cepheye geldi. Halevi, Gazze’deki saldırıların, ateşkesin ardından da süreceğini açıkladı. “Bir aydır savaştayız, Hamas’a ciddi zararlar veriyoruz, Hamas’ın liderliğine zarar veriyoruz, komutanları hedef alıyoruz, teröristleri hedef alıyoruz.”

İsrail ordusu Gazze merkezine girdi

Halevi, “Ortadoğu’nun her yerine ulaşabileceğimizi biliyoruz” dedi. “Hamas’ın Gazze’deki altyapısını yok ediyoruz ve diğer bölgeler için de sürekli hazırız. Bu üs, Ortadoğu’nun her yerine nasıl ulaşacağını biliyor.”Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*