İsrail saldırılarını yoğunlaştırıyor


Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nden “ateşkessiz tasarı” geçti, Gazze’de saldırılar hafiflemedi.

İsrail Ordusu Sözcüsü Daniel Hagari, operasyonların kapsamının genişlediğini söyledi. “Hafta sonu boyunca Gazze Şeridi’nin güneyinde ve kuzeyinde kara operasyonlarımızı genişlettik. Savaşçılarımız Hamas’ın yeni sığınaklarına girerek cesurca savaşmaya devam ediyor.”

İsrail saldırılarını yoğunlaştırıyor

İsrail ordusu “Gazze’nin kuzeyinde kontrolü tamamen ele geçirmek üzereyiz” açıklamasında bulundu. Hagari, 20 bini geçen Filistinlinin İsrail saldırıları sonucu hayatını kaybetmesini “savaşın bir parçası” diyerek geçiştirdi. “Şunu söylemek lazım. Bu savaşın bir parçası. Vahşi bir düşmana karşı zor bir savaş yürütüyoruz. Sahaya yerleşmiş durumdalar hem üstüne özellikle de altına. Aynı zamanda sivillerin arasındalar da. Hava saldırıları düzenliyoruz ancak bu beklenenden uzun süren ve daha da sürecek, zor bir operasyon.”

İsrail saldırılarını yoğunlaştırıyor

Hagari, ele geçirilen Hamas üyeleri hakkında da açıklama yaptı. İsrail ordusu tarafından gözaltına alınan birçok sivil Gazzeli de işkence izleri görüntülenmişti. İsrailli ordu sözcüsü, yakalanan Hamas üyelerinden “oldukça fazla istihbarat” elde edildiğini söyledi. “Savaşan çok sayıda militan teslim oluyor. Onları gözaltına alıp sorguluyoruz. Bu sorgulardan da oldukça fazla istihbarat elde ediyoruz.”Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*