İsrail Suriye’de İran’ı vurdu: 7 ölü


İsrail, bir kez daha İran’ı Suriye’de vurdu. Saldırı Suriye’nin başkenti Şam’daki Seyyide Zeynep Türbesi yakınlarındaydı.

“SALDIRIDA İRANLI YETKİLİ VE SURİYELİ SİVİLLER ÖLDÜ”

Suriye merkezli insan hakları izleme örgütü başkanı, bölgede vurulan üssün İran Devrim Muhafızları ve Hizbullah’a ait olduğunu kaydetti. Saldırıda ölenlerin çoğunun İran tarafından desteklenen örgütlerin üyesi olduğu kaydedildi.

İRAN BASINI: HİZBULLAH ÜYELERİ ZARAR GÖRMEDİ

İran’ın devlet ajansı Tasnim, İranlı yetkililerin ve Suriye vatandaşlarının saldırıda hayatını kaybettiğini ancak herhangi bir Hizbullah üyesinin zarar görmediğini ifade etti.

İsrail Suriyede İranı vurdu: 7 ölü

İran ve İsrail’in çatışmalarının yansıması savaş başından bu yana Şam’da görünüyor. Aralık ayında İsrail Seyyide Zeynep Türbesi yakınlarında İranlı bir komutanı öldürmüştü. 20 Ocak’ta da yine Şam’da Devrim Muhafızları hedef alınmış, saldırıda Devrim Muhafızlarının 5 üyesiyle birlikle 13 kişi ölmüştü.

İsrail Suriyede İranı vurdu: 7 ölü

İsrail Suriye’de Lübnan ve Filistinlileri de defalarca kez hedef aldı. Suriye’deki saldırıların çoğunu üstlenmeyen İsrail, yalnızca Hizbullah güçlerini hedef alan saldırıları üstleniyor.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*