İsrail’in öldürdüğü rehinenin babası ateş püskürdü


“HÜKÜMET OĞLUMU İKİ KERE ÖLDÜRDÜ”

“Bu hükümete diyeceğim, oğlumu iki kez öldürdünüz. Hamas’ın 7 Ekim’de oğlumu almasına izin verdiniz. 14 Aralık’ta oğlumu öldürdünüz.” Gazze’de İsrail askerleri tarafından yanlışlıkla öldürülen üç İsrailli rehineden birinin babası olan Avi Shamriz, Başbakan Binyamin Netanyahu’yu böyle eleştirdi.

İsrailin öldürdüğü rehinenin babası ateş püskürdü

“ÜLKE OLARAK BİZİ HAKETMİYORLAR”

Amerikan NBC News’e konuşan Shamriz, mevcut İsrail yönetiminin bu ülkenin lideri olamayacağını savundu. “Bizi kurtaramazlar. Ülke olarak, toplum olarak bizi hak etmiyorlar. Onlar bizim liderlerimiz değil. Sadece kendilerini düşünüyorlar. Koltuklarını, maaşlarını… Rehinleri düşünmüyorlar, bizi düşünmüyorlar” dedi.

İsrailin öldürdüğü rehinenin babası ateş püskürdü

İsrail ordusu, geçtiğimiz cuma günü Gazze Şeridi’nin kuzey kesiminde yer alan ve sıcak çatışmaların yaşandığı Şucaiye mahallesinde, Hamas’ın elinde bulunan 3 İsrailli rehineyi vurarak öldürmüştü.

İsrailin öldürdüğü rehinenin babası ateş püskürdü

NBC News’a konuşan da 26 yaşındaki Alon Shamriz’in babası. İsrail askerleri tarafından vurulan diğer rehineler 28 yaşındaki Yotam Haïm ve 22 yaşındaki Samer Talalka’ydı. Üç İsrailli, üstleri çıplak şekilde bulundukları binadan dışarı çıkmış ve ellerinde beyaz bir bez olan sopa tutmalarına rağmen İsrail askerlerince vurulmuştu.

 Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*