İsraillilerden hükümete isyan


“Buradayız çünkü bugün savaş kabinesinin toplandığını biliyoruz ve varlığımızı göstermek istiyoruz, onların bizden haberdar olmaları ve burada olmamız bizim için önemli.”

Gazze’de esir tutulan rehinelerin yakınları bir kez daha Tel Aviv’de bir araya geldi. Kirya Askeri Üssü önünde toplanan aileler hükümetten yakınlarının serbest bırakılması için gerekeni yapmasını istedi. “80 gün oldu. Devletimiz bir şey yapıyormuş gibi hissetmiyoruz. Onlar yanlış hiçbir şey yapmadı. 80 gün. Sanırım ya Gazze tamamen yok edilecekti ya da tüm rehineler eve geri gönderilecekti, bu olmadı. Ama, mesela bu değil değil mi? Yapılacak, düzeltilecek çok fazla şey var.”

İsraillilerden hükümete isyan

Rehine yakınları, Netanyahu yönetimine harekete geçme çağrısında bulundu. “Şu anda hiçbir hareket olmadığını biliyoruz ama bizimle konuşacak birine ihtiyacımız var. Bize ne yapacaklarını söyleyecek birine ihtiyacımız var. Romi ve daha birçok rehinenin hâlâ Gazze’de tutulduğunu herkesin bilmesine ihtiyacımız var ve insanların onları hatırlamasını, orada olduklarını ve evlerine dönmeleri gerektiğini unutmamalarını istiyoruz.”

İsraillilerden hükümete isyan

Aileler 80 gündür rehinelerden hiçbir haber alamamaktan dolayı endişeli. “Hiçbir şey bilmiyoruz. Yaşıyor mu, acı çekiyor mu, hiçbir şey bilmiyoruz. Zaman tükendi. Yarın hala hayatta olacak mı, şu an hayatta mı bilmiyoruz.”

İsraillilerden hükümete isyan

Rehinelerin hayatta ve sağlıklı bir şekilde dönmesi için zamanın tükenmek üzere olduğunu vurgulamak isteyen rehine yakınları, kum saatleri dizdikleri masanın yanında durarak sevdiklerinin geri verilmesi taleplerini yineledi.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*