Lübnanlı gazeteciler son yolculuklarına uğurlandı


Ailelerinin gözyaşlarıyla, binlerce Lübnanlının katılımıyla. Ve Lübnan bayrakları taşıyan tabutlarıyla defnedildiler.

Henüz kariyerinin başında olan, 25 yaşındaki muhabir Farah Omar ve 40 yaşındaki kameraman Rabih Mamari’nin cenazeleri Beyrut’ta çalıştıkları televizyonunun önünden kalktı.

2 gazetecinin acılı kardeşleri hislerini kameralara böyle aktardı.

“Onlar gazeteci, ne suçları vardı? Haberleri anlatıyorlar, düşmanın neye zarar verdiğini gösteriyorlardı. İsrailliler yaptıklarının örtbas edilmesini ya da aşikar olmasını istemiyorlar. Onlar bizim gözümüzde şehitler, onları kaybetmedik. Filistin davası bizim de davamızdır. Aynı şey benim de başıma gelirse, kabul ederim. Allah tüm gazetecileri korusun.”

Lübnanlı gazeteciler son yolculuklarına uğurlandı

“Farah okuldan beri gazeteci olmak istiyordu ve hayalini gerçekleştirdi. Farah basın için şehit oldu”

Cenazelerini arkadaşları taşıdı. Lübnan’ın İran destekli Al Mayadeen televizyonu yöneticisi Hasan Bin Jiddo, saldırının özellikle yapıldığını söyledi. “Farah ve Rabih’e suikast düzenledikleri için İsrail işgaline karşı açık ve dürüst bir suçlamada bulunuyoruz. Saldırganlık geçip gitmedi, tesadüf de değildi. İsrail neyi vurduğunu ve öldürdüğünü biliyor ve önceden planlayarak onlara suikast düzenledi. Ve İsrail’in bu suçla ilgili işgalini mevcut her uluslararası kurum aracılığıyla takip etme yolunda ilerliyoruz.”Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*