Maldivler Meclisi’nde yumruklu kavga Muhalifler Meclis Başkanına saldırdı


VEKİLLER TROMPET ÇALDI, BİRBİRİNİN SAÇINI ÇEKTİ

Burası ne bir komedi tiyatrosu ne bir dostlar korosu. Dünyanın turizm cenneti Maldivler’in Parlamentosu. Vekiller önce düdükler ve oyuncak borazanlarla protesto etti. Ardından Parlamento birbirine girdi. Kavgada yumruklar, tekmeler havada uçuştu. Bununla da yetinmeyen milletvekilleri birbirinin saçını çekti.

Maldivler Meclisinde yumruklu kavga… Muhalifler Meclis Başkanı’na saldırdı

Güney Asya ülkesi Maldivler’de yaşanan kavga kontrolden çıktı. Ülkenin yeni Devlet Başkanı seçilen Muhammed Muizzu’nun atadığı 4 Bakan’a itiraz eden muhalefet üyeleri, parlamentoda olay çıkardı. Meclis Başkanı’nın konuşmasını oyuncak trompet çalarak kesen muhalif vekiller iktidar üyelerine saldırdı.

Ana muhalefet partisi Maldivler Demokratik Partisi, Devlet Başkanı Muizzu’ya karşı güven oylamasına gideceğini açıkladı. İktidardaki partinin sözcüsü ise “Önce bizi öldürmeleri lazım” diyerek muhalefete tepki gösterdi.

Maldivler Meclisinde yumruklu kavga… Muhalifler Meclis Başkanı’na saldırdı

Parlamento vekillerinden Hasan Zarir bu tartışma sırasında yaralandı. Muhalefet partisi bakanlık için 4 başka vekil önerdi. Oturuma ara verilince iktidar partisi vekilleri de Parlamento dışında muhalefeti protesto etti.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*