Milyonlar barış için bağırıyor, harekete geçmeliyiz


KAYNAKCnnturk.com

“Ekselansları, dünya çapındaki çatışmaların içinde kalan milyonlarca insan için hayat, her gün ölümcül bir açlık cehennemidir. Rekor sayıda insan güvenlik arayışı içinde evlerinden kaçıyor. Ve barış için bağırıyorlar. Onları duymalı ve harekete geçmeliyiz. Yakın vadede dünya çapında barış için çabalamaya devam etmeliyiz. Gazze’deki durum, kolektif bilincimizde, tüm bölgeyi güçlendiren, iltihaplı bir yaradır.”

BM Genel Sekreteri İsraile seslendi: Milyonlar barış için bağırıyor, harekete geçmeliyiz

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres Genel Kurul’da yaptığı konuşmada İsrail’in Gazze saldırıları nedeniyle dünyadaki barış ortamının riske girdiğine atıfta bulundu.

BM Genel Sekreteri İsrail’in Gazze’nin güneyindeki Refah’a saldırma planı nedeniyle de endişeli olduğunu söyledi. “İsrail ordusunun bundan sonra yüzbinlerce Filistinlinin umutsuz bir güvenlik arayışı içinde sıkışıp kaldığı Refah’a odaklanmayı planladığı yönündeki haberler beni özellikle endişelendiriyor. Böyle bir eylem, bölgesel sonuçları olan insani bir kabusu katlanarak artıracaktır.”

BM Genel Sekreteri İsraile seslendi: Milyonlar barış için bağırıyor, harekete geçmeliyiz

Guterres, İsrail saldırılarının benzeri görülmemiş ölçekte yıkım ve ölüm getirdiğinin altını çizdi. “Hiçbir şey Hamas’ın 7 Ekim’de İsrail’e karşı başlattığı korkunç terör saldırılarını haklı gösteremez. Filistin halkının kolektif olarak cezalandırılmasının da hiçbir gerekçesi yoktur. Ancak İsrail’in askeri operasyonları, Genel Sekreter olduğumdan bu yana Gazze’de benzeri görülmemiş bir ölçekte ve hızda yıkım ve ölümle sonuçlandı.”Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*