Netanyahu Hamas’a gözdağı verdi


“Askerlerimiz karada, bazen de yeraltındalar ve gökyüzünde de gözlerimiz var. Hamaslı teröristlere şunu söylüyoruz: sizi görüyoruz ve size ulaşacağız. Savaşı sürdürüyoruz, Gazze Şeridi’nin güneyinde ve başka yerlerde çatışmaları derinleştiriyoruz. Sonuna kadar, en ileri teknolojinin yardımıyla mücadele ediyoruz.”

Netanyahu Hamasa gözdağı verdi

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Hamas’a bir uyarıda bulunarak, İsrail ordusunun “Gazze Şeridi’nin güneyinde ve başka yerlerdeki çatışmaları derinleştirdiğini” belirtti.

İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant da İsrail’in 7 cephede savaştığını söyledi. “Çok yönlü bir savaşın içindeyiz; yedi farklı bölgeden saldırılara maruz kalıyoruz: Gazze, Lübnan, Suriye, Batı Şeria, Irak, Yemen ve İran. Biz zaten bu sektörlerin cevabını verdik, harekete geçtik, burada en açık şekilde söylüyorum; bize karşı hareket eden herkes potansiyel hedeftir, kimsenin dokunulmazlığı yoktur.”

Netanyahu Hamasa gözdağı verdi

İsrail Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi de savaşın aylarca daha süreceğini açıkladı. “Savaş karmaşık bir alanda yaşanıyor. Bu nedenle savaş daha aylarca devam edecek. Başarıların uzun süre korunması için farklı yöntemlerle çalışacağız.”Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*