Oğul Biden’a vergi kaçırma iddianamesi


ABD Başkanı Joe Biden’ın oğlu Hunter Biden, bir kez daha savcıların hedefinde yer aldı. Hunter Biden’ın 2016 ve 2019 yılları arasında en az 1,4 milyon dolarlık vergi kaçırdığı öne sürülüyor. Oğul Biden için 9 farklı vergi suçundan 17 yıla kadar hapis cezası isteniyor

Kaliforniya’da hazırlanan 56 sayfalık iddianamede “Hunter Biden parasını uyuşturucuya, kadınlara, otellere, kısaca vergiler hariç her şeye harcamış” ifadeleri yer alıyor.

Oğul Biden’ın sadece 2018 yılında 1,8 milyon dolar harcadığı, yüzlerce bin dolar nakit para çektiği belirtiliyor. Ancak aynı yıl boşandığı eşine nafaka ödemelerini ‘yeterli parası olmadığı için’ yapmadığını söylediği öne sürülüyor.

Oğul Biden’ın avukatı ise bu iddiaların siyasi nedenlerle öne sürüldüğünü iddia ediyor. Eski ABD Başkanı Donald Trump hakkında dört farklı iddianame hazırlanmıştı.

Gelişmelerin ardından ABD Temsilciler Meclisi’ndeki Cumhuriyetçiler, Joe Biden’a karşı azil soruşturması başlattı. Oğul Biden hakkındaki soruşturmalarda ABD Başkanı Biden’ın azil soruşturması kapsamında genişletilmiş, özel yetkili savcı atanmıştı.

Ancak yeni iddianamede ABD Başkanı Joe Biden’ın adı yer almadı. Beyaz Saray ise soruşturma hakkında henüz bir yorum yapmadı.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*