Rehine aileleri İsrail Meclisi’ni bastı


Önce protesto ettiler ardından meclise girdiler. Onları ne bir güvenlik ne de meclis üyeleri durdurabildi. Öfkeli rehine aileleri İsrail’de muhatap bulamadıklarından en sonunda soluğu parlamentoda aldı.

Rehine aileleri İsrail Meclisini bastı

Sevdiklerini 100 günden fazla zamandır göremiyorlar. Daha kötüsü akıbetlerini bilmiyorlar. İsrailli rehineler Gazze’de evlerine dönmeyi beklerken aileleri de İsrail Meclisi Knesset’i bastı. Rehine yakınları ailelerinin eve getirilmesini istedi.

Yaklaşık 20 kişiden oluşan protestocular “onlar orada ölürken siz burada oturmayacaksınız!” diye bağırarak tepkilerini dile getirdi. Toplantıya Hamas’ın elinde olan 136 kişiden üçünün yakını olan bir kadın da geldi. Kadın, 3 kişinin fotoğrafını göstererek ‘biri gelse de razıyım’ dedi.

Rehine aileleri İsrail Meclisini bastı

Bir süredir eylemlerini artıran rehine yakınları, Netanyahu hükümetini eleştiriyor. Aileler, hükümetin “rehinelerin kurtarılmasından çok Hamas’ın yok edilmesine” odaklandığından endişeleniyor.

Öte yandan, binlerce kişi de Netanyahu hükümetinin düşüp yeniden hükümet seçilmesi için protestolar gerçekleştiriyor.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*