Rüşvet suçlaması: Menendez’in altınları çalıntı çıktı!


Türkiye karşıtlığı ile bilinen ABD’nin Demokrat Senatörü Bob Menendez hakkında rüşvet suçlaması ile dava açılmış, evinde yapılan aramalarda altın külçeleri bulunmuştu. O külçelerden bazılarının çalıntı olduğu ortaya çıktı.

NBC News’ün haberine göre, ABD Federal Soruşturma Bürosu’nun Haziran 2022’de Menendez’in evine düzenlediği baskında bulunan altınların seri numaraları, İş İnsanı Fred Daibes’in evinden 2013’te çalınan altınlarla eşleşti. New Jerseyli emlak zengini Daibes, kendisine karşı açılan federal soruşturmaya müdahale etmesi için Menendez’e rüşvet vermekle suçlanıyor.

Habere göre hırsızlar, 2013’teki soygun sırasında Daibes’in evinden 500 bin dolar nakit para ve 22 altın külçesini alıp kaçtı. Polis daha sonra 4 şüpheliyi yakalayarak çalınan altınları Daibes’e iade etti. Eşleşen seri numaraları, yetkililerin Menendez’in evinde bulunan altının, doğrudan iş insanı Daibes ile ilişkili olduğuna dair somut delil elde ettiği anlamına geliyor.

Menendez ve eşi Nadine’nin Daibes’den Mart 2022’de tanesi 60 bin dolar olan 2 külçeyi rüşvet olarak aldığı düşünülüyor.

Demokrat Parti Senatörü John Fetterman’da daha önce belgelerde sahtecilik yaptığı belirlenip senatodan uzaklaştırılan Senatör George Santos gibi Menendez’in de senatodan uzaklaştırılması gerektiğini belirterek, “Menendez’in bir parçası olmadan Senato’nun daha iyi olacağına inanıyorum. Bu balodaki ikinci dans bilirsin. Suçlanma açısından ilk seferde şanslıydı ve güçlü olduğuna inanmış olmalı. Yoksa bundan paçayı sıyırabilirdi ve hatta kalitesiz olma konusunda iki katına çıkmaya devam etti” ifadelerini kullandı.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*