Saldırı altındaki Batı Şeria’da coşku


Batı Şeria’da İsrail güçlerinin saldırıları sürerken, Filistinli mahkumların evlerine dönüşü bombalara rağmen mutluluk yarattı. Hapishanelerden çıkan mahkumları yakınları sırtlarında taşıdı. Kimi mahkumların ellerinde Filistin, kimilerinin ise Hamas bayrakları vardı.

Saldırı altındaki Batı Şeriada coşku

İsrail’in bıraktığı Filistinli mahkumlar, 39 genç erkekten oluşuyor. Bunlardan biri de Majd Freihat. 1.5 yılda İsrail hapishanelerinde yaşadıklarını anlattı.

“Bu gece ailemle görüşemedim ve bu durumda Cenin’e dönemem. Ramallah’ta yaşayan bir akrabam beni yanına almaya geldi. Ramallah’ta yaşamıyor olsaydı, mahkumları almak için toplanan insanlar dışında beni kabul edecek kimseyi bulamazdım. Bugün geldiğimde babam ve kardeşlerimle görüşmeyi umuyordum ama onları göremedim çünkü beni almaya gelemediler.”

Saldırı altındaki Batı Şeriada coşku

Freihat, “Mahkumlar salınsa da İsrail askerleri nedeniyle hala Batı Şeria’da rahat hareket etmek mümkün değil” dedi. Mahkum aileleri de baskı altında.

“Mutluluğum eksik. Kendimi aynı anda neşe ve üzüntü arasında gidip gelirken buluyorum. Batı Şeria ve Gazze’deki hapishane sınırları dışında gelişen olaylardan haberimiz yok.”

Saldırı altındaki Batı Şeriada coşkuSource link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*