Şifadaki tünelleri 40 yıl önce İsrail inşa etti


Eski İsrail Başbakanı Ehud Barak, CNN International’ın ünlü programcısı Christiane Amanpour’a konuştu.

Amanpour, Şifa Hastanesi’nin altındaki tünellerde Hamas’a ait bir karargah olduğu iddiasının kanıtlanamadığını ifade edince Barak, “Tünelleri biz yaptık” dedi.

Eski İsrail Başbakanı Baraktan itiraf: “Şifa’daki tünelleri 40 yıl önce İsrail inşa etti”

Barak, Amanpour’un “Hükümetinizin, ordunuzun şifa hastanesinin altında bir karargah olduğunu kanıtlamak konusunda yaptığı işin yeterli olduğunu düşünüyor musunuz?” şeklindeki sorusuna, “Yıllardır aslında İsrailli inşaatçılar tarafından yapılan bu tünellerin, Şifa Hastanesi’nin altında olduğu ve bunun Hamas tarafından bir karargah olarak kullanıldığı biliniyor. Burası birkaç tünelin kesişim noktası ve sistemin bir parçası. Ben bunun ana karargah olduğunu söyleyemem ama bu büyük ihtimalle başka komuta merkezlerinin, başka hastanelerin altındaki ya da başka hassas alanların altındaki diğer komuta merkezlerinden biri. Ama kesin olarak orası, Hamas tarafından kullanılıyor” şeklinde yanıt verdi.

Bunu duyan Amanpour şoke olduğunu belirterek aynı soruyu tekrar sordu ve Barak yeniden, “Hayır on yıllar önce, biz bunları yaptık. Çok uzun yıllar önce yaklaşık 40-50 yıl önce hastane operasyonları için daha fazla alan açmak adına yaptık” şeklinde cevap verdi.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*