Trump Biden’ın akıl sağlığıyla yine alay etti


KAYNAKCNN TÜRK

“HAYATTA OLDUĞUNU BİLE BİLMİYOR”

Eski Amerikan Başkanı Donald Trump, halefi Joe Biden’ın sağlık durumuyla yine alay etti. “Burada sorumlunun Biden olduğunu da düşünmüyorum çünkü bence kendisi hayatta olduğundan bile bihaber” dedi.

“BIDEN YARGILANMIYORSA BEN DE YARGILANMAMALIYDIM”

Cumhuriyetçi Parti’nin en kuvvetli başkan aday adayı, Ulusal Tüfek Birliği’nin Pensilvanya’daki etkinliğinde konuştu. Biden hakkında başkan yardımcısı olduğu dönemde gizli belgeleri evine götürmesiyle ilgili dava açılmaması kararına tepki gösterdi. Biden’ın hafızasının iyi olmadığı yönündeki ifadeye de değindi. “Biden ceza almayacaksa kendisi de söyledi, bu onların bileceği bir şey. Bakın şimdi, eğer yargılanmayacaksa bu yasamanın bileceği iş ancak öyleyse benim de yargılanmamam lazım. Bu, Biden’ın siyasi rakibine yani bana karşı taraflı yargıdan başka bir şey değildir. Burada sorumlunun Biden olduğunu da düşünmüyorum çünkü bence kendisi hayatta olduğundan bile bihaber” ifadelerini kullandı. 

“BIDEN SİLAHLARINIZI ALMAK İÇİN HER ŞEYİ YAPACAK”

Trump, konuşmasında en büyük silah lobisine desteğini bir kez daha gösterdi. En fazla silahlı toplu katliamın yaşandığı ülkede silah edinmenin zorlaştırılmasına yine karşı çıktı, Biden’ı hedef aldı. “En kötüsü belki de Amerika’yı suçtan geçilmeyen, çetelerin kontrolündeki, terörle dolu bir yere çeviriyor olmaları. Joe Biden ve eşkiyaları, silahlarınızı almak ve tanrı vergisi kendini koruma hakkınızı yok etmek için ellerinden gelen her şeyi yapacaklar. Kendinizi korumak hakkınız. Bu hakka ezelden beri sahipsiniz” ifadelerini kullandı.

 Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*