Trump’ın avukatına rekor ceza


GIULIANI’YE 150 MİLYON DOLAR TAZMİNAT CEZASI VERİLDİ

“Trump aleyhine oy çaldılar” dedi, masum bir anne ve kıza ölüm tehditleri yağdı. ABD’nin 2020 başkanlık seçimlerinde Donald Trump’ın avukatı olan Rudy Giuliani, seçim çalışanlarına iftira attığı gerekçesiyle 150 milyon dolar tazminat cezasına çarptırıldı.

Trumpın avukatına rekor ceza

Wandrea ArShaye Moss, “Georgia Fulton County’de 10 yıl boyunca seçim görevlisi olarak çalıştım. Rudy Giuliani’nin 2020 başkanlık seçimlerinden sonra ben ve annem hakkında söylediği yalanlar hayatımızı değiştirdi. Son birkaç yıl çok kötü geçti. Giuliani’nin yalanlarıyla başlattığı ateş yangına dönüştü ve hayatımızın her yönünü, evimizi, ailemizi, işimizi, güvenliğimizi ve ruhsal sağlığımızı yaktı geçti. Hala düzelmeye çalışıyoruz” dedi.

Trumpın avukatına rekor ceza

“KARAR ABSÜRT, İTİRAZ EDECEĞİM”

ABD’nin Georgia eyaletinde görev yapan anne ve kız, Giuliani tarafından Trump aleyhine oy çalmakla suçlanarak hedef gösterilmişti. Aynı zamanda eski New York Belediye Başkanı olan Giuliani, geçtiğimiz aylarda yalan söylediğini kabul etmiş ancak ifade özgürlüğüne sığınmıştı.
Giuliani karara itiraz edeceğini söyleyerek, kararın absürt olduğunu ve cezanın miktarının da bunu yansıttığını söyledi.

Trumpın avukatına rekor ceza

 

 Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*