Trumptan ABD Başkanı Biden için sert sözler: Joe yaşayıp yaşamadığını bilmiyor


ABD’de 2024 başkanlık seçimleri için kıyasıya çekişme sürüyor. Seçimler öncesi yaşı yüzünden endişeli demokratların tepkisini çeken 81 yaşındaki Başkan Joe Biden, basına kapalı bir bağış etkinliğinde konuştu ve “Eğer Trump aday olmasaydı aday olur muydum emin değilim. Ama bu seçimi kazanmasına izin veremeyiz” ifadelerini kullandı.

Kendisi de 77 yaşında olan Donald Trump’da Joe Biden’ın yaşıyla ilgili gönderme yaptı. Destekçisi Fox News kanalında konuşan eski Başkan Trump, Biden’ın kazanmaması gerektiğini, çünkü nükleer silah tehlikesiyle başa çıkamayacağını söyledi.

Trump, “(Ted Kennedy’e) Sordum, ‘Senato’daki en zeki insan kim?’ dedim. Bir isim verdi, onu söylemek istemiyorum, çünkü o kişiyi hiç sevmem. ‘En aptal kişi kim?’ dedim ve ‘Muhtemelen Joe’ dedi. ‘Joe kim?’, ‘Joe Biden’…” ifadelerini kullandı.

Joe Biden’ın fiziksel olarak kötü göründüğü gibi, psikolojik olarak daha da kötü olduğunu öne sürdü.

Donald Trump, “Ben dünya liderlerini tanırım, kimi kötü insanlar kimi berbat insanlar. Hepsinin ortak özelliği kendi ülkeleri için en iyisini istemeleri. Çin’in Devlet Başkanı ya da Kuzey Kore’nin Başkanı mesela nükleer felakete sürükleyebilir. Sayın Fransa Cumhurbaşkanı Macron bile hepsi kendi oyunlarının lideri ama bizde öyle biri var ki kendi oyunun lideri hiç olmadı. 25 yıl önce de parlak değildi” sözlerini kullandı.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*