Türkiye-Katar arasında 12 anlaşma


“İsrail savaş suçlarının hesabını mutlaka vermeli” dedi, hukuki gayretlerin yanında uluslararası desteğin de artırılmasının önemli olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar’ın başkenti Doha’da temaslarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani ile ikili görüşme gerçekleştirdi. İkili arasındaki görüşmede İsrail’in Gazze katliamındaki son durum ve insani yardımların Gazze’ye ulaştırılması için atılacak adımlar ele alındı. Gazze’ye yeterli miktarda yardım ulaşması için Türkiye’nin çabalarının artarak devam ettiğinin altı çizildi.

Türkiye-Katar arasında 12 anlaşma

Erdoğan’ın yüksek stratejik komite ve Körfez İş Birliği Konseyi Toplantılarına katılmak için gittiği Doha’da askeri, eğitim, ticaret, iletişim gibi çeşitli alanlarda 12 iş birliği anlaşması ve ortak bildiriye de imza atıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aralarında Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in de bulunduğu birçok bakan eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, imzaların ardından Katar Emiri Al Sani tarafından onuruna verilen resmi akşam yemeğine katıldı.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*